Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mežaparka estrādes rekonstrukciju uzņemas RD; plāno ņemt kredītu Valsts kasē.

Ņemot 34 miljonu kredītu, Mežaparka estrādi gatava atjaunot Rīgas dome 52

Runā Rīga
2016. gada 21. janvārī 16:55 2016. gada 21. janvārī 16:55
Mežaparka estrādes rekontrukcijas projektu uzņēmusies īstenot Rīgas dome (RD), kas plāno ņemt kredītu Valsts kasē, pavēstīja Dziesmu un deju svētku padomē.

Projekta kopējās izmaksas ir 34 miljoni eiro. Tagad tiks runāts ar Finanšu ministriju (FM), vai pašvaldība var aizņemties tik lielu summu.

RD izpilddirektors Juris Radzevičs norādīja, ka šobrīd šī ir vienīgā reālā iespēja, kā veikt estrādes rekonstrukciju, jo Eiropas Savienības (ES) finansējumu nevar paspēt piesaistīt, lai iekļautos rekonstrukcijas grafikā, kā arī valsts nav paudusi gatavību projektu finansēt pilnībā.

"Katrai pašvaldībai ir aizņemšanās limiti, ja mums atļauj šos limitus noteikt citā līmenī, tad Rīgas pašvaldība ir gatava Valsts kasē aizņemties naudu un realizēt šo projektu. Labs vai slikts, bet šis ir vienīgais reālais apspriežamais variants," domes gatavību uzņemties īstenot projektu pamatoja Radzevičs.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) sacīja, ka "priecājas, ka RD ir nopietni iesaistījusies un gatavojas īstenot projektu".

Līdz šim projekta īstenošanas finanšu instrumenti, kura skiču projekts starptautiska konkursa rezultātā izvēlēts jau 2007.gadā, nebija skaidri. Projekts tapis arhitekta Jura Pogas birojā. Iepriekšējā padomes sēdē RD nevarēja apliecināt gatavību iesaistīties projekta finansēšanā.

Šobrīd estrādē var ietilpt 7400 koristu un 21 tūkstotis skatītāju. Rekonstrukcijas mērķis ir arī panākt estrādes lielāku ietilpību.

Projekta attīstītāji piedāvā rekonstrukciju dalīt divās daļās. A daļas laikā līdz 2018.gadam rekonstruēt skatītāju zonu, skatuvi un piebūvētu tribīnes korim, bet līdz 2020.gadam īstenot B posmu – rekonstruēt estrādi atbilstoši projekta iecerei. Atbilstoši arhitekta iecerei pilnībā projektu varētu īstenot līdz 2023.gadam.

Līdz 2018.gada dziesmusvētkiem skatītāju vietu skaitu plānots palielināt līdz 30 tūkstošiem, savukārt tribīnēs varēs izvietoties 11 100 koristu. Pēc tikšanās ar drošības dienestiem plānots izbūvēt jaunu ceļu no Viestura prospekta, lai estrādei varētu nepieciešamības gadījumā piekļūt operatīvais transports. Plānots uzstādīt arī videonovērošanu.

Estrādes rekonstrukcijas nepieciešamība īpaši aktualizējās arī pēc pērn vasarā notikušajiem skolēnu dziesmusvētkiem, kur sākās masveida bērnu ģībšana. Tas radīja jautājumus, cik daudz cilvēku var vienlaikus atrasties estrādē droši un cik ātri var notikt evakuācija.

Estrādi apsaimnieko pašvaldības uzņēmums "Rīgas meži".

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 39
Skatīt visus komentārus