Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Deimons Olbērns uzstāsies ar Sīrijas orķestri.

"Blur" solists uzstāsies kopā ar orķestri no Sīrijas 2

Kultūra
2016. gada 21. janvārī 19:11 2016. gada 21. janvārī 19:11
Britu dziedātājs Deimons Olbērns par godu Pirmā pasaules kara simtgadei apvienos Sīrijas Nacionālo arābu mūzikas orķestri, kura dalībnieki pameta valsti, glābjoties no pilsoņu kara.

2008.gadā orķestris ar Olbērnu koncertēja Damaskas operā. Orķestris piedalījās arī Olbērna grupas "Gorillaz" dziesmā "White Flag".

Šī gada 25.jūnijā Olbērns ar orķestri uzstāsies "Royal Festival Hall" koncertzālē Londonā. Koncerts ietilpst mākslas programmā "14-18-NOW", ar ko atzīmēta Pirmā pasaules kara simtgade.

"Valsts krīze un bēgļu liktenis, kas lika pamest mājas, iedvesmojis šo īpašo koncertu, kurā mūziķi apvienosies ar Rietumu viesiem," paziņoja pasākuma rīkotāji.

Koncerts liks uzsvaru uz 1916.gada Saiksa-Piko vienošanos, ar kuru Tuvie Austrumi tika sadalīti Rietumu ietekmes sfērās. Pasākuma rīkotāji norāda, ka vienošanās "radīja nestabilitāti, kas vēl mūsdienās turpina izraisīt konfliktus".

Britu grupas "Blur" solists Olbērns sacīja, ka esot "noskatījies no attāluma un juties pilnīgi bezspēcīgs, domājot par visiem jaukajiem cilvēkiem, ko iepazinu".

"14-18-NOW" gaitā no 22.marta līdz 18.novembrim tiks īstenoti 80 projekti, kuros piedalīsies 140 mākslinieki no 25 pasaules valstīm.

Britu dizainere Vivjena Vestvuda Mančesterā atklās izstādi "Fashion & Freedom" ("Māksla un brīvība").

2014.gadā Pirmajā pasaules karā kritušos britus godināja ar vairāk nekā 900 000 asinssarkanu keramikas magoņu instalāciju Londonas Tauerā. Mākslas darbs, ko apskatījuši apmēram pieci miljoni cilvēku, šogad tiks izrādīts Skotijā un Velsā.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 6
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Pievienot komentāru