Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Pie Grieķijas krastiem noslīkuši 15 imigranti 6

Sabiedrība
2016. gada 22. janvārī 09:35 2016. gada 22. janvārī 09:35
Vismaz 15 imigranti noslīkuši un desmitiem pazuduši, piektdienas rītā pie Grieķijas Farmakonisas un Kalolimnas salām nogrimstot viņu laivām, paziņoja krasta apsardze.

48 cilvēkiem izdevies sasniegt Farmakonisas salas krastu, kad viņu laiva agrā rītā uzskrējusi klintīm, veicot bīstamo ceļu no Turcijas. Krasta apsardze atradusi sešu bērnu un sievietes līķus.

Dažas stundas vēlāk otra laiva apgāzās pie nelielās Kalolimnas salas. Policija atrada astoņus līķus un 26 izdzīvojušos. Policija tika informēta, ka laivā bija desmitiem cilvēku.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem pērn Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

LETA, AFP

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 23
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 3
Vērtē, vai apcietināt pusaudzi, kurš piekāva policistu un tagad tiesas zālē pārvietojas, nodūris galvu 59
Skatīt visus komentārus