"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa pēc tikšanās apgalvoja, ka "Vienotība" noteikti neplāno iet opozīcijā, bet gan turpināt meklēt kompromisus, lai strādātu jaunajā valdībā.

"Vienotība" atklāj, kuras ministrijas grib turēt savos grožos 94

Ziņas
2016. gada 25. janvārī 13:10
"Vienotība" ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) arī šodien vēl nevienojās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr "Vienotība" pauda gatavību atteikties no prasības vadīt Tieslietu ministriju (TM) un Satiksmes ministriju (SM), pretī iegūstot citu ministriju vadības grožus.

Tagad "Vienotība" paudusi gatavību vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Veselības ministriju (VM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Labklājības ministriju (LM), Ārlietu ministriju (ĀM) un Iekšlietu ministriju (IeM).

Politiķi diskusijas par amatu sadalījumu plāno turpināt. Tomēr "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa pēc tikšanās apgalvoja, ka "Vienotība" noteikti neplāno iet opozīcijā, bet gan turpināt meklēt kompromisus, lai strādātu jaunajā valdībā.

Tikmēr Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) pauda, ka sarunu laikā ir panākts zināms progress.

Kā uzsvēra Āboltiņa, "Vienotība" šodien atkārtoti apliecināja, ka vēlas strādāt valdībā, bet tai jābūt ilgtspējīgai.

"Vienotība" gaidījusi kompromisu no premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS), tomēr viņš to nepiedāvāja un jau iepriekš publiski bija pausts, ka jauna priekšlikuma pagaidām nebūšot. Līdz ar "Vienotības" frakcija vienojusies pati piedāvāt iespējamo kompromisa risinājumu.

"Vienotība" vēloties uzņemties atbildību par veselības aprūpes jomu, ņemot vērā nozarē paredzēto finansējuma reformu, skaidroja Āboltiņa.

Kučinskis pēc sarunas ar "Vienotību" pauda apņēmību turpināt sarunas šajā jautājumā, jo "neapmierināts partneris nav labs partneris". Viņš esot "izdarījis soli "Vienotības" saliedētībai", proti, dzirdējis no visas frakcijas, ka bez papildu kompromisiem šis politiskais spēks nebūs apmierināts partneris.

Viņš piebilda, ka šonedēļ plānotas trīspusējās koalīcijas partneru sarunas un tad notiks turpmākas diskusijas.

Savukārt Āboltiņa uzsvēra - ja šis "Vienotības" izteiktais kompromisa piedāvājums nebūs pieņemams, tad politiskais spēks sagaida citu piedāvājumu no premjera amata kandidāta.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 14
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 3
  • Atzīmējot Zemes stundu, satumst visa planēta 1