Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa pēc tikšanās apgalvoja, ka "Vienotība" noteikti neplāno iet opozīcijā, bet gan turpināt meklēt kompromisus, lai strādātu jaunajā valdībā.

"Vienotība" atklāj, kuras ministrijas grib turēt savos grožos 94

Politika
2016. gada 25. janvārī 13:10 2016. gada 25. janvārī 13:10
"Vienotība" ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) arī šodien vēl nevienojās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr "Vienotība" pauda gatavību atteikties no prasības vadīt Tieslietu ministriju (TM) un Satiksmes ministriju (SM), pretī iegūstot citu ministriju vadības grožus.

Tagad "Vienotība" paudusi gatavību vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Veselības ministriju (VM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Labklājības ministriju (LM), Ārlietu ministriju (ĀM) un Iekšlietu ministriju (IeM).

Politiķi diskusijas par amatu sadalījumu plāno turpināt. Tomēr "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa pēc tikšanās apgalvoja, ka "Vienotība" noteikti neplāno iet opozīcijā, bet gan turpināt meklēt kompromisus, lai strādātu jaunajā valdībā.

Tikmēr Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) pauda, ka sarunu laikā ir panākts zināms progress.

Kā uzsvēra Āboltiņa, "Vienotība" šodien atkārtoti apliecināja, ka vēlas strādāt valdībā, bet tai jābūt ilgtspējīgai.

"Vienotība" gaidījusi kompromisu no premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS), tomēr viņš to nepiedāvāja un jau iepriekš publiski bija pausts, ka jauna priekšlikuma pagaidām nebūšot. Līdz ar "Vienotības" frakcija vienojusies pati piedāvāt iespējamo kompromisa risinājumu.

"Vienotība" vēloties uzņemties atbildību par veselības aprūpes jomu, ņemot vērā nozarē paredzēto finansējuma reformu, skaidroja Āboltiņa.

Kučinskis pēc sarunas ar "Vienotību" pauda apņēmību turpināt sarunas šajā jautājumā, jo "neapmierināts partneris nav labs partneris". Viņš esot "izdarījis soli "Vienotības" saliedētībai", proti, dzirdējis no visas frakcijas, ka bez papildu kompromisiem šis politiskais spēks nebūs apmierināts partneris.

Viņš piebilda, ka šonedēļ plānotas trīspusējās koalīcijas partneru sarunas un tad notiks turpmākas diskusijas.

Savukārt Āboltiņa uzsvēra - ja šis "Vienotības" izteiktais kompromisa piedāvājums nebūs pieņemams, tad politiskais spēks sagaida citu piedāvājumu no premjera amata kandidāta.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 31
Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 4
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 93
Skatīt visus komentārus