Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rajevskis akcentēja, ka "Vienotībai" un Zaļo un zemnieku savienībai kopā ir 46 balsis un tas, ko "Vienotība" vēlas panākt ir, lai Kučinskis atzītu un atklāti norādītu VL-TB/LNNK, ka abas partijas - ZZS un "Vienotība" - ir kodols šai valdības veidošanas procesā.

Politologs Rajevskis: "Vienotība" pašlaik ciniski demonstrē savus politiskos muskuļus 9

Viedokļi
2016. gada 25. janvārī 15:47 2016. gada 25. janvārī 15:47
Mainot savu ministriju pieprasījumu, partija "Vienotība" "ciniski demonstrē savus politiskos muskuļus", jo bez partijas valdības izveide nav iespējama, aģentūrai LETA pauda politologs Filips Rajevskis.

"Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis šo valdību veido tā, ka "Vienotība" tajā ir neaizvietojama, un šis paziņojums ir tāda ciniska - ar smaidu - atbilde, ka viņi gatavi pussolīti piekāpties, atsakoties no Satiksmes ministrijas (SM) un Tieslietu ministrijas (TM), bet izvirzot ne mazāk jaudīgas prasības," sacīja Rajevskis.

Pieprasot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), "Vienotība" turpinot ofensīvu pret nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK), kura esot laicīgi "ielēkusi" valdības veidošanas procesā, mēģinot nepieļaut ministru portfeļu sadalījumu atbilstoši VL-TB/LNNK mandātu skaitam parlamentā, pieļāva Rajevskis. Viņš akcentēja, ka "Vienotība" domā par budžeta pārdali - pauda gatavību atteikties no SM, taču pieprasa VARAM.

Vaicāts, vai VL-TB/LNNK varētu piekāpties "Vienotībai" valdības izveides nolūkā, Rajevskis norādīja, ka pašreiz, līdzīgi kā "Vienotība", - nē, jo notiekošā sāls, viņaprāt, pašreiz neesot ministriju sadalē, bet gan starppartiju attiecībās - katras spēku demonstrēšanā. Par veiksmīgu valdības izveidi būšot iespējams runāt tikai pēc šo attiecību sakārtošanas.

Rajevskis akcentēja, ka "Vienotībai" un Zaļo un zemnieku savienībai kopā ir 46 balsis un tas, ko "Vienotība" vēlas panākt ir, lai Kučinskis atzītu un atklāti norādītu VL-TB/LNNK, ka abas partijas - ZZS un "Vienotība" - ir kodols šai valdības veidošanas procesā.

Tikmēr neviena no trim koalīcijas partijām nepieļaus valdību bez tās iesaistes un Kučinskis norādījis, ka mazās partijas valdības veidošanā neiesaistīs, kas sarežģī šo procesu, norādīja Rajevskis.

Kā ziņots, "Vienotība" ar ZZS arī šodien vēl nevienojās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr "Vienotība" pauda gatavību atteikties no prasības vadīt TM un SM, pretī iegūstot citu ministriju vadības grožus.

Tagad "Vienotība" paudusi gatavību vadīt VARAM, Veselības ministriju (VM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Labklājības ministriju (LM), Ārlietu ministriju (ĀM) un Iekšlietu ministriju (IeM).

Kučinskis paudis lielu skepsi par iespēju veselības nozares pārraudzību "atdot" partijai "Vienotība", jo negatīvi vērtē faktu, ka ministra maiņas gadījumā jaunas reformas nozarē tiktu veiktas tikai pēc gada.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 24
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 4
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 16
Skatīt visus komentārus