Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vienlaikus viņš akcentēja, ka līdzekļi, kuri tiks ietaupīti, samazinot skolu skaitu, paliks izglītības sistēmā.

Šadurskis: "No skolu skaita samazināšanas izvairīties neizdosies" 27

Sabiedrība
2016. gada 2. februārī 10:17 2016. gada 2. februārī 10:17
No skolu skaita samazināšanas izvairīties neizdosies, uzskata izglītības ministra amatam virzītais "Vienotības" pārstāvis Kārlis Šadurskis.

Telekanāla "LNT" raidījumā "900 sekundes" Šadurskis norādīja, ka ir jābūt reālistiem. Viņaprāt, skolu optimizācija ir nepieciešama. Latvijā esot liels mazo skolu skaits. Tas esot saistīts ar iedzīvotāju blīvumu lauku reģionos. Iedzīvotāju blīvumu izmainīt nevar, bet var izstrādāt skices pašvaldību sadarbībai.

Politiķis norādīja, ka uz novadu robežām var redzēt divas pustukšas skolas katru savā novadā. Šīs skolas var apvienot. Šadurskis teica, ka vecuma posmā no pirmās līdz ceturtajai klasei ir jāsaglabā mazās skolas, lai bērniem izglītība sākumposmā ir pēc iespējas tuvāk mājām.

Šadurskis norādīja, ka nav revolucionārs. Revolūcijas izglītībā ne pie kā laba nenovedot. Esot jārīkojas sistēmiski, lai sasniegtu rezultātu.

Kā ziņots, partijas "Vienotība" valde nolēma izglītības un zinātnes ministra amatam topošajā valdībā virzīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju Šadurski, ekonomikas ministra un premjera biedra amatam - Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu, bet labklājības ministra amatam - pašreizējo finanšu ministru Jāni Reiru.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kreituse: "Sudraba apēda pati sevi" 68
Oligarham Andrim Šķēlem 60! Uzņēmēja un ekspolitiķa dzīve fotogrāfijās 97
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 58
Skatīt visus komentārus