Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis Ričards Širefs.

NATO ģenerālis uzfilmēto iebrukumu Latvijā redz kā brīdinājumu Krievijai un drošības garantu Baltijai 140

Sabiedrība
2016. gada 3. februārī 19:32 2016. gada 3. februārī 19:32
Lielbritānijas raidsabiedrības BBC raidījums "World War Three: Inside The War Room" parādīs Krievijai, ka tās iebrukuma gadījumā NATO aizsargās Baltijas valstis, laikrakstam "The Daily Telegraph" stāstījis raidījumā pieaicinātais eksperts, bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis Ričards Širefs.

Pārraidē, lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus, Krievija ieņēmusi 20 netālu no robežas esošas pilsētas. Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu.

"Krievi noteikti šo skatīsies. Es ceru, ka viņi no tā sapratīs, ka NATO - Rietumi - ir gatavi aizstāvēt Baltijas valstis un ka mēs turēsim ļoti lielu "stopzīmi", uz kuras būs rakstīts: "Nemaz nemēģiniet šķērsot šo robežu." Raidījums akcentē, ka mums nekad nevajadzētu ļaut sev nonākt stāvoklī, kur vienīgā atbilde agresijai ir kodoluzbrukums," stāstīja Širefs.

Raidījumā desmit bijušās augsta ranga britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama "karstā kara" simulāciju Austrumeiropā. Ekspertu vidū ir arī tādi kā bijušais Lielbritānijas vēstnieks Krievijā Tonijs Brentons un citi.

LETA jau ziņoja, ka BBC pārraidē attēlots Krievijas iebrukums Latvijā.

Fotouzņēmumos no filmas redzams, ka vīrietim uz jakas ir uzšuve ar "Latgales tautas republikas" karogu. Šajā karogā izmantots neoficiālais Latgales simbols - tās karogs -, ar mērķi popularizēt "Latgales tautas republikas" ideju. Pagājušā gada februārī Drošības policija (DP) veica izmeklēšanu saistībā ar karoga izmantošanu šim mērķim.

Pārraidi "World War Three: Inside The War Room" kanālā "BBC Two" izrādīs šovakar plkst.21 (plkst.23 pēc Latvijas laika).

Filmas treileris - video:


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 9
Skatīt visus komentārus