Bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis Ričards Širefs.

NATO ģenerālis uzfilmēto iebrukumu Latvijā redz kā brīdinājumu Krievijai un drošības garantu Baltijai 140

Sabiedrība
2016. gada 3. februārī 19:32 2016. gada 3. februārī 19:32
Lielbritānijas raidsabiedrības BBC raidījums "World War Three: Inside The War Room" parādīs Krievijai, ka tās iebrukuma gadījumā NATO aizsargās Baltijas valstis, laikrakstam "The Daily Telegraph" stāstījis raidījumā pieaicinātais eksperts, bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis Ričards Širefs.

Pārraidē, lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus, Krievija ieņēmusi 20 netālu no robežas esošas pilsētas. Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu.

"Krievi noteikti šo skatīsies. Es ceru, ka viņi no tā sapratīs, ka NATO - Rietumi - ir gatavi aizstāvēt Baltijas valstis un ka mēs turēsim ļoti lielu "stopzīmi", uz kuras būs rakstīts: "Nemaz nemēģiniet šķērsot šo robežu." Raidījums akcentē, ka mums nekad nevajadzētu ļaut sev nonākt stāvoklī, kur vienīgā atbilde agresijai ir kodoluzbrukums," stāstīja Širefs.

Raidījumā desmit bijušās augsta ranga britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama "karstā kara" simulāciju Austrumeiropā. Ekspertu vidū ir arī tādi kā bijušais Lielbritānijas vēstnieks Krievijā Tonijs Brentons un citi.

LETA jau ziņoja, ka BBC pārraidē attēlots Krievijas iebrukums Latvijā.

Fotouzņēmumos no filmas redzams, ka vīrietim uz jakas ir uzšuve ar "Latgales tautas republikas" karogu. Šajā karogā izmantots neoficiālais Latgales simbols - tās karogs -, ar mērķi popularizēt "Latgales tautas republikas" ideju. Pagājušā gada februārī Drošības policija (DP) veica izmeklēšanu saistībā ar karoga izmantošanu šim mērķim.

Pārraidi "World War Three: Inside The War Room" kanālā "BBC Two" izrādīs šovakar plkst.21 (plkst.23 pēc Latvijas laika).

Filmas treileris - video:


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO 1
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 24
Skatīt visus komentārus