Premjera amata kandidāts Māris Kučinskis gan vērsa uzmanību faktam, ka pašlaik šāds rosinājums jeb piedāvājums nav izteikts.

Kučinskis sola teikt "nē" papildus bēgļu uzņemšanai Latvijā 42

Ziņas
2016. gada 3. februārī 22:34
Latvija teiks "nē" papildus bēgļu uzņemšanai no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, ja parādīsies šāds rosinājums, šovakar Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" sacīja Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis gan vērsa uzmanību faktam, ka pašlaik šāds rosinājums jeb piedāvājums nav izteikts. Taču, ja tāds būšot, tad visās ES sarunās tiks pausta Latvijas noraidošā pozīcija un par to koalīcija ir vienojusies. Taujāts par jaunās valdības deklarācijas veidošanā radušos nevienprātību, kā formulēt Latvijas negatīvo nostāju papildus bēgļu uzņemšanas jautājumā, premjera kandidāts atbildēja, ka šo situāciju nedēvētu par domstarpībām. Politiķis prognozēja, ka rīt vai parīt tiks atrasts nepieciešamais formulējums.

Viņš norādīja, ka nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK uzstāj uz striktu formulējumu, savukārt premjera amata kandidāts uzskata, ka nepieciešama diplomātiskāka deklarācijas teksta redakcija. "Nevienam no topošās koalīcijas partneriem neatšķiras domas, ka mēs iestājamies pret obligāto kvotu principu," uzsvēra politiķis. Obligātās kvotas ir "baumu jautājums, nevis šobrīd jau piedāvājums Latvijai", akcentēja Kučinskis.

Viņš gan arī piebilda, ka nevienā brīdī nevaram būt droši, ka bēgļu plūsmas kādā brīdī nemainīsies un nesāks nākt uz Latviju.

Kā ziņots, topošās valdības deklarācijas veidošanā atsevišķiem partneriem ir atšķirīgi viedokļi par to, kā formulēt Latvijas negatīvo nostāju papildu bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Nevienprātību šajā jautājumā gan iecerēts novērst sarunu ceļā.

Kučinskis norādīja, ka diskusijas nav par teksta būtību, bet par to, kādi vārdi jāizmanto formulējumā. Vienošanos par to paredzēts panākt ar nacionālās apvienības vadību.

Šis ir vienīgais jautājums, kas deklarācijā jāprecizē. "Es esmu pret kategoriskiem vārdiem vai striktiem izteikumiem, ka nedarīsim to, ko neviens mums pat nepiedāvā," žurnālistiem sacīja Kučinskis. Politiķis norādīja, ka nevēlas deklarācijā minēt formulējumu "kas būs, ja būs" un ka starp partneriem nav domstarpību jautājumā pret papildus bēgļu uzņemšanu Latvijā, bet jautājums ir, cik asi to paredzēts ierakstīt deklarācijā.

Vienā no pēdējiem deklarācijas melnrakstiem bija rosināts paust, ka valdība iestāsies pret obligātu ES kvotu mehānisma izveidi patvēruma meklētāju un bēgļu pārdalē starp ES dalībvalstīm. Šo formulējumu jau iepriekš bija plānots precizēt kopā ar VL-TB/LNNK, Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju.

Jau ziņots, ka nākamās valdības prioritātes varētu būt tautsaimniecības stiprināšana, reformas izglītībā un zinātnē, reformas veselības aprūpē, valsts drošība un nacionālā identitāte, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, kā arī ģimenes dzīves kvalitātes celšana un sociālais nodrošinājums.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 48
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 27
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 14