Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Tropu fantāzija" Rīgas cirkā būs skatāma no 5.februāra līdz 13.martam.

Rīgas cirka jauno programmu papildinās klaunu duets no Rumānijas. FOTO 4

Sabiedrība
2016. gada 4. februārī 18:41 2016. gada 4. februārī 18:41
Rīgas cirka jauno programmu "Tropu fantāzija" papildinās ievērojamākā Latvijas klauna vārdā nosauktās "Antonio balvas" ieguvējs - klaunu duets "Mio Show" no Moldovas un Rumānijas, šodien programmai veltītajā preses konferencē sacīja Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska.

Viņa norādīja, ka dueta "Mio Show" dalībnieki Oļegs un Mihails izvēlēti kā labākie klauni starptautiskajā cirka festivālā "Zelta Kārlis 2016" un uzaicināti piedalīties Rīgas cirka jaunajā programmā.

Jau ziņots, ka programmas "Tropu fantāzija" galvenā dalībniece būs Kubas nacionālā cirka trupa, kas Latvijā viesosies pirmoreiz. Tās veidoto programmu papildinās arī Vācijas, Beļģijas, Rumānijas, Moldovas un Latvijas mākslinieki.

Izrādes apmeklētājus gaidīs eksotiska programma gan ar temperamentīgām dejām, košiem tērpiem, enerģiskiem māksliniekiem, gan dažādu cirka žanru numuriem. Neiztrūkstoša izrādes daļa būs krāsainie papagaiļi, zirgs un baltie Šepardas suņi, ar kuriem pirmoreiz Rīgā ieradīsies Beļģijas cirka māksliniece. Programmā uzaicināti piektā starptautiskā cirka festivāla ''Zelta Kārlis 2015" gaisa vingrotāji uz dubulttrapeces "Liv&Tobi".

"Tropu fantāzija" Rīgas cirkā būs skatāma no 5.februāra līdz 13.martam. Biļetes un dāvanu kartes var iegādāties Rīgas cirka kasē, "Biļešu servisa" kasēs visā Latvijā un tīmekļa vietnē "www.bilesuserviss.lv".

Antonio balva nosaukta slavenākā latviešu klauna - tautas mākslinieka Antonio jeb Antona Markūna - vārdā. Viņš cirkā strādājis no 20.gadsimta 30.gadiem līdz 70.gadu beigām, un ap viņu izaugusi klaunu paaudze, kas strādā mūsdienās. Balva tiek pasniegta otro gadu. Tās autore ir mākslinieka meita gleznotāja Alla Koroļova.

Rīgas cirks pakāpeniski atteiksies no savvaļas dzīvnieku izmantošanas priekšnesumos

Saistībā ar Kultūras ministrijas (KM) prasību Rīgas cirkam izstrādāt darbības stratēģiju 2017.-2020.gadam, paredzot tajā pāreju uz darbības modeli bez savvaļas dzīvnieku izmantošanas priekšnesumos, Rīgas cirks strādās pie programmām bez savvaļas dzīvnieku dalības, pastāstīja Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska.

"Tad nerādīsim kaut ko. Neiešu jau kauties ar augstāk stāvošajiem," sacīja Lipinska.

Viņa uzsvēra, ka Rīgas cirks veido konceptuālas programmas un jau tagad savvaļas dzīvnieki katrā programmā nepiedalās. "Divas trešdaļas programmu ir bez savvaļas dzīvniekiem, jo tas ir dārgi un mēs finansiāli to nevaram atļauties," izteicās cirka direktore, piebilstot, ka tāda būs arī cirka jaunākā programma.

Lipinska norādīja, ka cirka apmeklētāju intereses netiek ņemtas vērā, un atsaucās uz pagājušā gada izskaņā veiktu Rīgas cirka apmeklētāju aptauju, kurā vairāk nekā 90% respondentu uzskatīja, ka dzīvnieku izmantošana cirkā vērtējama pozitīvi.

"Patlaban sabiedrībai un medijiem ir ļoti sakāpināta interese par cirku, uzskats, ka mēs esam nederīgi un arhaiski," sacīja Lipinska.

Kā ziņots, saistībā ar šī brīža apgrūtinājumiem VSIA "Rīgas cirks" darbībā KM secinājusi, ka nepieciešams komplekss un ilgtspējīgs risinājums veiksmīgai Rīgas cirka darbības nodrošināšanai nākotnē, un uzdevusi cirka valdei līdz šā gada 30.novembrim izstrādāt cirka darbības stratēģiju 2017.-2020.gadam, paredzot tajā pāreju uz darbības modeli bez savvaļas dzīvnieku izmantošanas priekšnesumos.

Kā informēja ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule, iemesls apgrūtinājumiem Rīgas cirka darbībā ir gan ēkas tehniskais stāvoklis, gan daļas sabiedrības paustā nostāja pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka priekšnesumos.


LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 32
Prātam neaptverami: piedzēries pusaudzis Rīgas skolā iekausta policistu 58
Skatīt visus komentārus