Mārcienas pamatskolu pārveidos par sākumskolu 4

Novadu ziņas
2016. gada 5. februārī 23:45 2016. gada 5. februārī 23:45
Ņemot vērā demogrāfisko situāciju Mārcienas pagastā, straujo izglītojamo skaita samazinājumu pamatskolā pēdējo piecu gadu laikā, apvienoto klašu īpatsvaru, nepietiekošo valsts finansējumu pedagogu darba samaksai, sākot ar 2016.gada 1.septembri līdzšinējā Mārcienas pamatskola pāries sākumskolas statusā. Šī būs pirmā šāda tipa skola novadā, pavēstīja Madonas novada domē.

Mācības turpmāk tiks organizētas 1.-6.klases skolēniem un pirmsskolas audzēkņiem. Šī būs pirmā šāda tipa skola novadā.

Šajā mācību gadā Mārcienas pamatskolā zinības apgūst 35 bērni, netika nokomplektēta 7. un 8. klase. Pavasarī skolā gaidāms pēdējais izlaidums 9.klasei (7 bērni), tāpat atvadas no skolas jāteic 6.klases (4 bērni) audzēkņiem.

21. janvārī Mārcienas pamatskolā viesojās arī novada pašvaldības pārstāvji- Izglītības un jaunatnes komitejas locekļi, lai situāciju pārrunātu gan ar pedagogiem, gan audzēkņu vecākiem. Kā stāsta Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, process par mācību iestādes statusa maiņu uzsākts jau 2014.gada februārī, līdz ar to sabiedrība šo domu ir pieņēmusi un izpratusi.

Pašvaldība veiks ieguldījumus infrastruktūras sakārtošanā, gan pirmsskolā, gan sākumskolā, lai nodrošinātu optimālus mācību apstākļus. Tāpat jācer, ka iedzīvotāji novērtēs to, ka saglabāta pirmsskolas un sākumskolas pieejamība tuvu mājām, kas ir viens no pašvaldības uzdevumiem.

BNS

Citi šobrīd lasa

Dekora feja Baiba Prindule: "Savā mājā visvairāk es mīlu... gultu"
FOTO: sīvā cīņā noskaidrots pasaulē neglītākais suns šogad 11
Nodokļa parāda dēļ atsavina vienīgo īpašumu. Tikmēr Arniku no Mežaparka tā apmērs dzen šausmās 52
Skatīt visus komentārus