NBS atļaus iznīcināt dronus, kas apdraudēs militāros lidlaukus 3

Sabiedrība
2016. gada 7. februārī 09:27 2016. gada 7. februārī 09:27
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģa (drona) vai kāda cita veida lidaparāta, kas nav klasificējams kā gaisa kuģis, piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, liecina otrdien, 9.februārī, valdībā skatāmie likumprojekta “Par aviāciju” grozījumi.

Aizsardzības ministrija informē, ka bezpilota gaisa kuģi apdraud militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī rada nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu.

Tā kā pret bezpilota gaisa kuģiem, kas pārkāpj noteiktos lidojumu aizliegumus, NBS savas kompetences ietvaros var vērsties tikai militāro objektu ietvaros, bet šādu bezpilota gaisa kuģu vadītāji (pārkāpēji) atrodas ārpus militārajiem objektiem, ir nepieciešama visaptveroša atbildīgo institūciju iesaiste.

Līdz ar to likumprojektā paredzētie Ministru kabineta noteikumi (indikatīvi) ietvers kārtību, kādā notiks pārkāpēja bezpilota gaisa kuģa identifikācija ar NBS tehniskajiem līdzekļiem un, nepieciešamības gadījumā, iznīcināšana.

BNS

Citi šobrīd lasa

Nevainīga jaunā drona testēšana izvēršas par īstu trilleri
Briti paguruši no poļu, lietuviešu un latviešu iebraucējiem - uzurpēts bizness, zemas prasības, slepkavības 87
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 18
Pievienot komentāru