NBS atļaus iznīcināt dronus, kas apdraudēs militāros lidlaukus 3

Ziņas
2016. gada 7. februārī 09:27
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģa (drona) vai kāda cita veida lidaparāta, kas nav klasificējams kā gaisa kuģis, piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, liecina otrdien, 9.februārī, valdībā skatāmie likumprojekta “Par aviāciju” grozījumi.

Aizsardzības ministrija informē, ka bezpilota gaisa kuģi apdraud militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī rada nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu.

Tā kā pret bezpilota gaisa kuģiem, kas pārkāpj noteiktos lidojumu aizliegumus, NBS savas kompetences ietvaros var vērsties tikai militāro objektu ietvaros, bet šādu bezpilota gaisa kuģu vadītāji (pārkāpēji) atrodas ārpus militārajiem objektiem, ir nepieciešama visaptveroša atbildīgo institūciju iesaiste.

Līdz ar to likumprojektā paredzētie Ministru kabineta noteikumi (indikatīvi) ietvers kārtību, kādā notiks pārkāpēja bezpilota gaisa kuģa identifikācija ar NBS tehniskajiem līdzekļiem un, nepieciešamības gadījumā, iznīcināšana.

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 45
  • "Garīgā izaugsme" kā kritiskās domāšanas trūkums 15
  • No sestdienas mainās nosacījumi bezdarbnieka pabalsta iegūšanai 8