Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ņujorkas galerijā "onetwentyeight" būs skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora Alekseja Naumova (pa labi) un prorektora Kristapa Zariņa darbi.

Ņujorkā izstādē "The Spirit of Cities" būs skatāmi Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa darbi

Kultūra
2016. gada 8. februārī 15:52 2016. gada 8. februārī 15:52
Līdz 28.februārim Ņujorkas galerijā "onetwentyeight" skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora Alekseja Naumova, prorektora Kristapa Zariņa un Floridas Starptautiskās universitātes asociētā profesora Jaceka Kolasinska izstāde "The Spirit of Cities", kurā eksponētas gleznas un objekti, kas radīti, izmantojot trīsdimensiju drukāšanas tehnoloģiju.

Kā informēja LMA pārstāve Līva Raita, izstāde "The Spirit of Cities" ir daļa no mākslas projekta "World Cities. Live Paintings", kas līdz šim tapis, māksliniekiem gleznojot un piedaloties izstādēs pasaules lielpilsētās - Deli, Vašingtonā, Maiami, Honkongā, Abū Dabī, Ņujorkā, Parīzē, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē, kā arī Rīgā un citviet. Mākslas projektam arvien piebiedrojas jauni mākslinieki, un šoreiz līdzās Naumova un Zariņa lielformāta gleznām skatāmi Kolasinska mākslas darbi.

Izstādē eksponēto mākslas darbu kopīgā tēma ir pilsētas gars. Naumova un Zariņa pilsētainavās atspoguļoti iespaidi, kurus raisījušas pasaules metropoles un kultūrvēsturiski bagātās Eiropas pilsētas. Abi mākslinieki "World Cities. Live Paintings" ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Mākslinieki neizmanto skices vai fotogrāfijas, tādēļ "alla prima" tehnikā radītajos darbos vizuāli, emocionāli un piešķirtās nozīmes ziņā ietverts pilsētainavā pats būtiskākais. Eksponētie darbi skatītājam uzdod jautājumus - vai pilsētas gars slēpjas arhitektoniskajās struktūrās, kņadā un kustībā vai krāsu salikumos? Kas ļauj mums atpazīt konkrēto pilsētu? Kā mēs spējam iztēloties klātienē nekad neredzētas pilsētas tēlu?

Savukārt Kolasinska mākslas darbi ir pilsētainavu modeļi - kolāžas, kas veidotas pēc mākslinieka ceļojumiem. Mākslinieks parasti fiksē savus ceļojumus fotogrāfijās un pēc tām, izmantojot trīsdimensiju druku, veido pilsētu modeļus - savu personisko pilsētainavu, kas ir gluži kā materializētas atmiņas - fragmentāras, selektīvas, idealizētas un pārstrukturētas pēc paša mākslinieka izjūtas.

Sadarbībā ar mākslinieku Kolasinski mākslas projekts "World Cities. Live Paintings" izstādes "The Spirit of Cities" veidolā ieguvis jaunu formu un konceptuālo saturu, kā arī šoreiz daudz lielāka nozīmība ir mākslinieku radošās darbības mijiedarbībai. Viens no veidiem, kā mākslinieki risina analogo un digitālo mediju sastapšanos, ir trīsdimensiju mākslas darba reprezentācija divdimensiju plaknē - gleznā.

Ņujorkā, līdzīgi kā citās mākslas projekta "World Cities. Live Paintings" norises vietās, notiks plenēra glezniecības meistardarbnīcas, kurās piedalīsies arī mākslinieks Kolasinskis. Plenērā tapušie darbi aplūkojami izstādē.

2014.gadā tika parakstīts LMA un Floridas Starptautiskās universitātes savstarpējās sadarbības līgums 2014.-2021.gadam, kas paredz sadarbību bakalaura un maģistra studiju programmās, tostarp studentu un mācībspēku apmaiņu starp augstskolām. Sākot ar 2015./2016.studiju gadu, programmā "Erasmus+" LMA un Floridas Starptautiskā universitāte īsteno studentu un mācībspēku mobilitātes programmu.

Ņujorkas izstādes kuratore ir Marina Goldena. Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija un Floridas Starptautiskā universitāte.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 95
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Pievienot komentāru