Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Grozījumu mērķis ir brīdināt cietušo par ieslodzītā neatrašanos cietumā, kā arī novērst atkārtota apdraudējuma iespējamību.

Cietumiem būs jābrīdina cietusī persona par ieslodzītā atbrīvošanu vai izbēgšanu 4

112
2016. gada 9. februārī 16:47 2016. gada 9. februārī 16:47
Cietumiem turpmāk būs jābrīdina cietusī persona par ieslodzītā atbrīvošanu vai izbēgšanu no cietuma, paredz grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā, ko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 9.februārī, atbalstīja galīgajā lasījumā, aģentūra BNS uzzināja parlamenta Preses dienestā.

Regulējums paredz, ka brīvības atņemšanas iestāde nosūta cietušajam informāciju par notiesāto, kurš ir vai tiks atbrīvots no cietuma vai kurš ir izbēdzis, ja ir saņemts procesa virzītāja paziņojums par šādas informēšanas nepieciešamību. Likums tiks papildināts ar jaunu pantu par informācijas nosūtīšanu cietušajam, norādot, ka informāciju nosūta ne vēlāk kā 15 darba dienas pirms notiesātā atbrīvošanas no cietuma. Savukārt par ieslodzītajiem, kas izbēguši, atbrīvoti pirms termiņa vai pārcelti izciest sodu ārvalstīs, cietumi informāciju cietušajam nosūtīs nekavējoties.

Grozījumu mērķis ir brīdināt cietušo par ieslodzītā neatrašanos cietumā, kā arī novērst atkārtota apdraudējuma iespējamību, teikts likumprojekta anotācijā. Līdz ar grozījumiem tiks ieviestas Eiropas Savienības prasības, ar ko nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus.

Tāpat likuma grozījumi papildināti ar normu, kas paredz uzdevumu valdībai - noteikt tehniskās prasības brīvības atņemšanas iestāžu būvniecībai. Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā trešajā galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Skatīt visus komentārus