Siltumenerģijas tarifs februārī Rīgā ir arī mazākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū.

Pozitīvi – Rīgā februārī, martā un aprīlī siltumenerģijas tarifs samazināsies 2

Runā Rīga
2016. gada 10. februārī 21:24 2016. gada 10. februārī 21:24
AS „Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifs no šī gada 1.februāra būs 45,33 EUR/MWh bez PVN. Tas ir par 4% mazāks, nekā siltumenerģijas tarifs janvārī, kad tas bija 47,18 EUR/MWh bez PVN, bet, salīdzinot ar pērnā gada februāri, tas sarucis par 18%.

Sagaidāms, ka arī martā un aprīlī siltumenerģijas tarifs rīdziniekiem turpinās sarukt. Jau martā sagaidāmais siltumenerģijas tarifs varētu būt 44,39 EUR/MWh bez PVN, bet aprīlī sagaidāms, ka tas būs 43,47 EUR/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifs februārī, kā arī prognozes martam, aprīlim noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” šī gada 10.februārī publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu 192,09 EUR/tūkst.nm3 februārī, prognozi martam - 184,97 EUR/tūkst.nm3, bet aprīlim - 177,86 EUR/tūkst.nm3.

Siltumenerģijas tarifs februārī Rīgā ir arī mazākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 17% mazāks nekā Tallinā un par 31% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

AS „RĪGAS SILTUMS” ik mēnesi savā interneta mājaslapā www.rs.lv informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS „Latvijas Gāze” publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" līdz mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 „Par akciju sabiedrības „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, attiecīgi var samazināties vai palielināties arī siltumenerģijas cena.

Regīna Zommere / Foto: Shutterstock


Citi šobrīd lasa

Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 6
Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 8
Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 11
Pievienot komentāru