Projekta īstenotāji cer, ka muzejs Daugavpilī kļūs par tūristu iecienītu apskates objektu.

Līdz martam ievilkusies "Šmakovkas muzeja" atklāšana Daugavpilī 10

Novadu ziņas
2016. gada 11. februārī 20:38 2016. gada 11. februārī 20:38
Sakarā ar remontdarbiem vismaz līdz martam ir ievilkusies "Šmakovkas muzeja" atklāšana Daugavpilī, informēja Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļā.

Paredzams, ka "Šamkovkas muzejs" Daugavpilī kļūs par vienu no lielākajiem un modernākajiem šmakovkas muzejiem pasaulē. Tas piedāvās mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par Latgales senāko pašdarināto alkoholisko dzērienu - šmakovku, kas "ir neatņemama kulinārā mantojuma sastāvdaļa".

Ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību interaktīvi varēs izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Ekskursijā tiks piedāvāti audiogidi sešās valodās, ekskursijas garums būs 55 minūtes. Tāpat būs pieejami suvenīri un degustācijas.

"Šmakovkas muzejs" Daugavpilī tiek veidots Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Museum Gateway" ("Muzeju vārti"). Projekta īstenotāji cer, ka muzejs Daugavpilī kļūs par tūristu iecienītu apskates objektu.

Sākotnēji "Šmakovkas muzeju" bija plānots izvietot Krāslavas pils kompleksa Amatu mājā, taču no šī projekta nācās atteikties tā pārāk lielo izmaksu dēļ.

LETA / Foto:  Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 12
Jaunie dakteri negrib pildīt Čakšas pavēli un par smiekla naudu strādāt ārstu streika laikā 32
Skatīt visus komentārus