Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lolita Lipinska: "Nav skaidrs, kādēļ pieņemts voluntārs lēmums par cirka slēgšanu".

Cirka direktore neizpratnē par tā slēgšanu: "Tikai tagad gatavos kaut kādus dokumentus, lai pamatotu" 43

Sabiedrība
2016. gada 12. februārī 08:48 2016. gada 12. februārī 08:48
"Rīgas cirks" vēl nav saņēmis konkrētus solījumus no Kultūras ministrijas (KM) par iespējamu palīdzību, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja cirka vadītāja Lolita Lipinska.

Viņa pastāstīja, ka "Rīgas cirks" veidos krīzes situācijas komisiju, kura izskatīs veidos, kādā uzņēmums beidz pastāvē. "Rīgas cirks" ir arī paziņojis sadarbības partneriem ārpus Latvijas par to, ka izbeigs savu darbību. Lipnska pauda cerību, ka saplānoto izstāžu atcelšana cirkam nenozīmēs papildus sankcijas un izmaksas. "Tas ir tikai goda jautājums un sapratne par to, cik esam nedroši kā partneri," atzina cirka direktore.

Tiks pārtraukta "Rīgas cirka" ēkas ekspluatācija, tādējādi cirka izrādes tiks atceltas. Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atkārtotā pārbaudē ir konstatējis gan to, ka "Rīgas cirks " nav izpildījis iepriekšējās biroja noteiktās prasības, kas saistītas ar ēkas mehāniskās stiprības nodrošināšanu, tostarp - fasādes un sienas nostiprināšanu, gan to, ka bīstamas ir arī skatītāju tribīnes un jumta konstrukcijas. Tādēļ ēkas ekspluatēšana publiskiem pasākumiem ir jāpārtrauc, sacīja BVKB vadītājs Pēteris Druķis.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) informēja, ka jautājumu par "Rīgas cirka" ēkas drošību nav iespējams atrisināt uzreiz, jo tās ir fundamentālas problēmas. Viņa norādīja, ka valstij ieguldīt ēkas uzturēšanā nav ļāvusi "Rīgas cirka" tiesvedība, kas ilgst kopš 90.gadiem. Taču pagājušajā mēnesī ir pieņemts tiesas lēmums, kas nosaka, ka valsts ir ēkas īpašnieks. Tas dos iespēju risināt ar ēkas drošību saistītās problēmas. "Rīgas cirks " jau pasūtījis projektu fasādes risku novēršanai. Melbārde uzsvēra, ka tiks veikta ēkas padziļināta izpēte, taču konkrētus termiņus un izmaksas ēkas rekonstrukcijai viņa nosaukt nevarēja.

BVKB, veicot "Rīgas cirka" ēkas pārbaudi, jau pagājušā gada rudens sākumā atļāva tikai daļēju ēkas izmantošanu publiskiem pasākumiem un pieprasīja nekavējoties slēgt ēkas daļu, kurā konstatētas būtiskas atkāpes no ēkas drošuma prasībām.

Ugunsgrēks Rīgas Cirka pagalmā


BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 45
Skatīt visus komentārus