Jansonam jāsniedz paskaidrojumi KNAB par kādu iespējamu interešu konfliktu.

Arī tiesībsargs Juris Jansons izsaukts uz KNAB 11

Sabiedrība
2016. gada 12. februārī 17:01 2016. gada 12. februārī 17:01
Tiesībsargs Juris Jansons saņēmis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēstuli ar aicinājumu ierasties iestādē un sniegt paskaidrojumus par kādu iespējamu interešu konflikta pārkāpumu.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā KNAB vēstule, Jansonam jāierodas KNAB paskaidrojumu sniegšanai un administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanai par Administratīvā pārkāpuma kodeksā valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu. Konkrēts pārkāpums izsaukumā Jansonam nav minēts.

Jansons nosūtījis atbildes vēstuli KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, tajā norādot, ka viņam nav skaidrs, par kādu pārkāpumu izsaukuma vēstulē runa.

"Vadoties no Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktā, saprotu, ka no manis tiks prasīts skaidrojums par likumā noteikto komercdarbības, valsts amatpersonas amata savienošanas, pārstāvības, ienākumu gūšanas ierobežojumu vai tādu ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā. Tomēr izsaukumā nav norādīts vai precizēts, konkrēti kādu ierobežojumu esmu pārkāpis vai kādā interešu konflikta situācijā esmu nonācis," raksta Jansons.

Jansons uzsver, ka, būdams tiesībsargs, ar vislielāko atbildību apzinīgi pilda viņam uzticētos pienākumus, ievērojot visus likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos ierobežojumus, līdz ar to nevar iedomāties, par kādu ierobežojumu pārkāpšanu vai interešu konflikta situāciju no viņa tiks prasīts skaidrojums.

Lai varētu sagatavoties konstruktīvai un pilnvērtīgai sarunai, kā arī ievērojot kodeksā noteiktās tiesības uz aizstāvību, Jansons lūdzis KNAB sniegt viņam precizējošu informāciju par pieļautā pārkāpuma būtību.

Kā liecina neoficiāla informācija, izsaukums, iespējams, varētu būt saistīts ar Jansona darbību izdevuma "Jurista Vārds" Zinātniski konsultatīvajā padomē, kurā darbojas Jansons, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece Kristīne Jaunzeme, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš, Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 11
Svaigas, vārītas, marinētas vai sulā: kā vislabāk ēst bietes 4
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 2
Skatīt visus komentārus