47 Foto
Ropažu novada vadītājs: Mucenieku iedzīvotāji ar patvēruma meklētājiem ir samierinājušies.

Ropažu mērs: Muceniekos ar patvēruma meklētājiem ir samierinājušies, taču negrib nelegāļus 13

Ziņas
2016. gada 16. februārī 08:32
Mucenieku iedzīvotāji ar patvēruma meklētāju uzņemšanu ir samierinājusies, bet kategoriski iebilst pret nelegālo migrantu uzturēšanos ciematā, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus.

Ar patvēruma meklētājiem iedzīvotājiem notiek saskarsme sabiedriskajā transportā vai pašā ciematā. "Iedzīvotāji [patvēruma meklētājus] satiek, mēģina aprunāties. Attieksme ir normāla," teica Blaus. Tāpat pašvaldība regulāri seko līdzi tam, lai Muceniekos nenotiktu nekādi incidenti. Domes priekšsēdētājs norādīja, ka ciematā regulāri uzturas pašvaldības policijas un Valsts policijas darbinieki.

"Patreiz mēs varam justies labi. Patvēruma meklētāji pie mums [uz Latviju] īpaši negrib braukt. [Tomēr, ņemot vērā to] kas notiek citās valstīs, arī pie mums būs lielāks pieplūdums ar patvēruma meklētājiem," atzina Ropažu novada domes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka februāra sākumā uz Latviju pārvietotas divas ģimenes - no Sīrijas un Eritrejas, tai skaitā divi pirmskolas vecuma bērni. Pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes stāstītā visiem patvēruma meklētājiem esot profesionāla izglītība: viens vīrietis esot drēbnieks-dizainers, otrs specializējies viesnīcu sfērā. Savukārt sievietes esot friziere un medmāsa.

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā Latvijā divu gadu laikā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētājus.

Eksperti iepriekš uzsvēra, ka latviešu valodas apguve patvēruma meklētājiem būtu jānodrošina jau no pirmās ierašanās dienas. Latviešu valodas aģentūras kurss patvēruma meklētājiem tiek finansēts par Eiropas Savienības fonda finansējumu.

Muceniekos atrodas Latvijā vienīgais patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs. Nesen valdība piešķīra četrus miljonus eiro centra remontam un katlu mājas remontam, četrstāvu jaunbūves pārbūvei un pabeigšanai, kurā atradīsies arī multifunkcionālais centrs vietējiem iedzīvotājiem, kā arī divu pamestu ēku pārbūvei, kas nepieciešama Robežsardzes vajadzībām nelegālo robežšķērsotāju izmitināšanai.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA/Mārtiņš Ziders
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 22
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 46
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 46