Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Starptautiskajā lidostā "Rīga" notiek "airBaltic" dāvanas pasniegšanas svinīgā ceremonija Latvijas simtgadē. (Foto: LETA)

FOTO: "airBaltic" simtgadē Latvijai dāvina lidmašīnu valsts karoga krāsās 41

Sabiedrība
9. novembrī 16:55 2018. gada 9. novembrī 16:55 | Papildināts, 9. novembrī 17:59
Jauns.lv
Nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" šodien pasniedza dāvanu Latvijas simtgadē - tam par godu lidmašīna "Airbus A220-300" nokrāsota Latvijas karoga krāsā, informēja lidsabiedrībā.

Tagad "airBaltic" "Airbus A220-300" lidmašīnu ar reģistrācijas numuru "YL-CSL" rotā Latvijas karogs un galvaspilsētas Rīgas vārds. Pasākuma ietvaros Latvijas vārdā dāvanu pieņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Man kā Latvijas valsts simtgades svinību patronam ir dubults prieks saņemt šo dāvanu, jo ikkatra dāvana mūsu valstij tās jubilejā ir dāvana katram no mums. Sarkanbaltsarkanais karogs ir mūsu svētums un mūsu simbols. Tas ir apliecinājums mūsu tautas apņēmībai cīnīties un nosargāt savu brīvību. Paldies par šo dāvanu, kas ļaus mums ar lepnumu lūkoties debesīs!" saņemot dāvanu, teica Vējonis.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka "airBaltic" komanda ir patiesi priecīga un pagodināta pasniegt īpašu dāvanu Latvijai simtgadē, kas ir vēsturisks notikums katram latvietim. "Mēs jūtamies kā Latvijas vēstnieki un izmantojam katru iespēju stāstīt par Latviju kā par skaistu, veiksmīgu un plaukstošu valsti," pauda Gauss.

"Tagad Latvijas karogs lepni plīvos virs mūsu galvām augstu debesīs visā pasaulē. "airBaltic" vārdā es novēlu Latvijai turpmāku izaugsmi un labklājību, kā arī katram latvietim lepoties ar savu valsti un sasniegumiem gan ikdienā, gan ceļojot ar šo lidmašīnu," papildināja Gauss.

Pirmo reizi lidsabiedrības vēsturē "airBaltic" lidmašīna ir krāsota kā mākslas darbs, attēlojot uz tās valsts simbolu - Latvijas karogu. Lai radītu šo mākslas darbu, 15 profesionāli krāsotāji strādāja 1000 stundas. Kopumā krāsošanas procesā ir izlietoti 250 litri grunts, krāsas un lakas, krāsotā slāņa biezumam veidojot 120 mikronus jeb 0,12 milimetriem.

"airBaltic" savieno Baltijas reģionu ar 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. "airBaltic" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā un tās galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80.05% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA "Aircraft Leasing 1" pieder aptuveni 20%. airBaltic flotē ir 36 lidmašīnas - 13 "Airbus A220-300", 11 "Boeing 737" un 12 "Bombardier Q400 NextGen".

Citi šobrīd lasa

Rotaļlietu zīmola "TakTil" radītāja Ulla Krūmiņa: "Latvija ir pārāk maza, lai mēs kāptu viens otra lauciņā. Katram jādod iespēja, jāpalīdz"
234 999 eiro vērto simtgades salūtu "Saules mūžs" klātienē noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju 172
Ar vēzi sirgstošā Sanita Zute saņēmusi Latvijas ārstu konsīlija slēdzienu – tas nav iepriecinošs
Tēmas: airBaltic
Skatīt visus komentārus

Принц Чарльз появился на обложке вместе с шестимесячным внуком

Растут не по дням: Энрике Иглесиас показал подросших близнецов от Анны Курниковой