Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Latvijas Krievu savienība protestēs pret BBC filmas par Krievijas iebrukumu Latvijā demonstrēšanu LTV 57

Sabiedrība
2016. gada 16. februārī 19:51 2016. gada 16. februārī 19:51
Politiskā partija "Latvijas Krievu savienība" plāno protesta akciju pie Ministru kabineta, iebilstot pret BBC veidotās filmas, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, demonstrēšanu Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā.

Kā aģentūru LETA informēja partijas pārstāvji, protesta akcija paredzēta 19.februārī no plkst.16 līdz 17 iepretim Ministru kabineta ēkai. Šī pasākuma pieteicējs ir partijas pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs.

Partijas pārstāvji ir sašutuši, ka šī "melīgā, nacionālo naidu kurinošā" filma tikšot demonstrēta par nodokļu maksātāju naudu. LTV plānojot demonstrēt filmu, kas "vērsta pret Daugavpils iedzīvotājiem, pret Latgali un Latvijas krievu iedzīvotājiem", teikts Latvijas Krievu savienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Pēc partijas pārstāvju domām, šajā filmā Daugavpils iedzīvotāji un Latvijas krievi tiek parādīti kā agresori, teroristi un Trešā pasaules kara vaininieki. Latvijas Krievu savienība uzskata, ka šī filma veidota, lai pamatotu Lielbritānijas un NATO militāro izdevumu palielinājumu.

"Nav nekāda pamata, lai saistītu Daugavpili ar vardarbību un karu," uzsver partijas pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas raidsabiedrības BBC veidotajā filmā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā. Filmā ar nosaukumu "World War Three: Inside The War Room" modelēta situācija, kurā Krievija ieņēmusi vairākas netālu no robežas esošas pilsētas, lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus.

Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu. BBC mājaslapā raidījuma aprakstā teikts, ka tajā bijušās augstākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama "karstā kara" simulāciju Austrumeiropā, iekļaujot pat cīņu ar kodolieročiem.

Šī filma tiks demonstrēta 19.februārī plkst.21.15 kanālā LTV1.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 13
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 3
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus