"Tas tik drīz nebeigsies," par karu Sīrijā izteicies Obama.

Baraks Obama: "Konflikts Sīrijā nav sacensība starp mani un Putinu" 12

Viedokļi
2016. gada 17. februārī 10:59 2016. gada 17. februārī 10:59
ASV prezidents Baraks Obama otrdien paziņoja, ka Krievija ir izdarījusi stratēģisku kļūdu, atbalstot Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, tomēr konflikts Sīrijā nenozīmē sacensību starp Obamu un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Obama prognozēja, ka Sīrija ir “muklājs”, kurā Krievija zaudē finanšu līdzekļus, bet sacīja, ka “tā nav sacensība starp mani un Putinu”.   

"Īstais jautājums, kas mums jāuzdod, ir tas, ko Krievija domā iegūt, ja tā dabū par sabiedroto valsti, kas ir pilnīgi iznīcināta, kuras atbalstīšanai ir jāiztērē miljardiem dolāru?” vaicāja Obama.

"Putins var domāt, ka viņš ir gatavs investēt pastāvīgā Sīrijas okupācijā ar Krievijas armiju. Tas dārgi izmaksās,” sacīja Obama.

"Apmēram trīs ceturtdaļas valsts vēl arvien kontrolē nevis Asads, bet citi cilvēki. Tas tik drīz nebeigsies,” piebilda Obama.

Obama sacīja, ka starptautiski atbalstīts pamiers, kuram jāstājas spēkā nedēļas laikā, būs grūti sasniedzams, un daļēji tajā vainoja Putinu.

"To ir grūti izdarīt, jo ir bijis daudz asinsizliešanas,” teica Obama.

"Ja Krievija turpina tādu bombardēšanu bez izšķirības, kādu mēs esam redzējuši, tad es uzskatu, ka ir godīgi teikt, ka opozīcija nepalīdzēs,” viņš piebilda.

Krievijas bumbvedēji ir atbalstījuši Sīrijas valdības ofensīvu Alepo pilsētā, un Krievija ir Asada tuvākā sabiedrotā.

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

"Lec tagad!" instruktora sliktā angļu valoda noved nāvē pusaudzi 28
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Mārtiņš Rītiņš paziņo, ka pēc 23 gadiem pamet Latvijas labāko restorānu 27
Skatīt visus komentārus