Atvadīšanās no literatūrzinātnieces Intas Čaklās notiks pirmdien

Ziņas
2016. gada 20. februārī 22:43
Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās literatūrzinātnieces Intas Čaklās (1941.06.01. – 2016.18.02) notiks pirmdien, informē Latvijas Rakstnieku savienība.

Atvadīšanās notiks pulksten 13 Krematorija lielajā zālē.

Savienība uzsver, ka izcilās literatūrzinātnieces ieguldījums latviešu dzejas kritikā ir neatsverams, tāpat kā darbs dažādu dzejas izlašu, dzejoļu krājumu un dzejnieku rakstu veidošanā.

Inta Čaklā 2005.gadā saņēma Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu literatūrkritikā.  2013.gadā tika izdota Čaklās rakstu un recenziju izlase "Kas dzīvo vārdos", apkopojot vairāk nekā 40 gadu garumā tapušos tekstus.

Pirmā viņas recenzija bija "Meklētāju trauksme" par Jāņa Plotnieka dzejoļu krājumu "Ar liesmu ledus deg" laikrakstā "Literatūra un Māksla" 1967.gadā. Presē un dažādos krājumos ir publicētas Čaklās recenzijas, raksti, gada apskati, kuros sniegts lietpratīgs latviešu dzejas vērtējums un analīze.  

Tāpat literatūrzinātniece viņa ir sastādījusi un komentējusi Friča Bārdas "Rakstus", Vizmas Belševicas "Rakstus". Viņa sakārtojusi "Latviešu jaunākās dzejas izlasi" (1996),  Imanta Ziedoņa dzejas izlasi "Zelta dālderis" (1998),  latviešu dzejas krājumu "Zibens akmenī" (2000).

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 27
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 21
  • Maksims, kurš aicināja Latviju pievienot Krievijai, tagad lūdz iespēju pamest valsti 11