Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja atbalstīja ieceri iegādāties zandartu mazuļus, lai tos ielaistu Buļļupē, tādējādi nodrošinot zivju krājumu atražošanu.

Buļļupē šogad plāno ielaist zandartu mazuļus 1

Runā Rīga
2016. gada 25. februārī 12:09 2016. gada 25. februārī 12:09
Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 25. februārī, atbalstīja ieceri iegādāties zandartu mazuļus, lai tos ielaistu Buļļupē, tādējādi nodrošinot zivju krājumu atražošanu. Zemkopības ministrijas Zivju fonds ir aicinājis iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta sagatavotais projekta pieteikums paredz, ka projekta kopējais budžets būs EUR 4743,20, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums būs EUR 3557,40 jeb 75%, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas dome līdzfinansējums būs EUR 1185,80 jeb 25%.

„ Rīgas pašvaldība jau vairākus gadus pēc kārtas pilsētas ūdenstilpēs ielaiž dažādu sugu zivju mazuļus, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību un nodrošinātu zivju resursu pieaugumu. Zivju krājumus papildinām, gan piesakot savus projektus  Zivju fondam, gan ieguldām arī tos līdzekļus, ko pašvaldība iegūst, izsolot zvejas tiesības. Pilsētas ūdenstilpēs ir ielaistas līdakas, vimbas, peledes, lašu smolti un nēģu kāpuri. Esam iecerējuši aptaujāt arī makšķerniekus, lai viņi pasaka, kādas zivis vēl gribētu Rīgas upēs un ezeros,” stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Jautājums par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu zandartu mazuļu iegādei un ielaišanai Buļļupē vēl būs jāskata Pilsētas attīstības komitejā un Finanšu un administrācijas lietu komitejā. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par zandartu mazuļu izaudzēšanu un rudens pusē tos plānots ielaist Buļļupē.

Regīna Zommere/Foto: Evija Trifanova/LETA Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Citi šobrīd lasa

Māmiņu Aneti šokē Litenes pamatskolas skolotājas rupjība: "Manu bērnu saukā par idiotu un stulbeni" 113
Būt otrajai sievai. Tas nav tik vienkārši, kā izskatās 10
Viņas Majestātes titulu princesei Diānai izlēma atņemt Čārlzs, nevis karaliene 4
Pievienot komentāru