Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
IRIAO īpašais repertuārs balstās gruzīnu tautas un džeza mūzikas sintēzē, tomēr grupas dalībnieki uzsver, ka viņu mērķis nav modernizēt unikālos gruzīnu polifoniskos dziedājumus, kas iekļauti arī UNESCO nemateriālajā kultūras mantojumā, bet gan piesātināt un izgreznot tos ar džeza elementiem.

Gruzīnu polifoniskie dziedājumi un džeza harmonijas grupas IRIAO koncertā

Runā Rīga
2016. gada 29. februārī 12:53 2016. gada 29. februārī 12:53
Grupa IRIAO izkopusi savu, unikālu mūzikas stilu, kurā eleganti tiek apvienotas džeza harmonijas un gruzīnu tradicionālās mūzikas polifoniskie dziedājumi.

Grupa dibināta 2013. gadā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi un tās nosaukums aizgūts no frāzes “Iriao-uruao”, kas raksturīga tradicionālam un plaši izplatītam gruzīnu dziedāšanas (jodelēšanas) stilam  “krimančuli”.

Pateicoties pieredzei un plašajām zināšanām gan par gruzīnu tautas mūziku, gan džezu, grupas vadītājs Dāvids Malaconija tiek uzskatīts par vienu no pirmajiem gruzīnu komponistiem, kas savās kompozīcijās apvieno šos divus žanrus. Viņš komponējis mūziku neskaitāmiem teātra uzvedumiem, filmām un izpildītājiem gan Gruzijā, gan Vācijā, tostarp arī leģendārajai gruzīnu grupai ADIO. 2013. gadā, kolēģu mudināts, komponists izveidoja etnodžeza grupu IRIAO. Tās īpašais repertuārs balstās gruzīnu tautas un džeza mūzikas sintēzē, tomēr grupas dalībnieki uzsver, ka viņu mērķis nav modernizēt unikālos gruzīnu polifoniskos dziedājumus, kas iekļauti arī UNESCO nemateriālajā kultūras mantojumā, bet gan piesātināt un izgreznot tos ar džeza elementiem. Šo sintēzi unikālu dara Malaconijas kunga pieredze un cieņa pret šo mūziku, kā arī grupas dalībnieku profesionālais izpildījums un mīlestība pret savu darbu.

Grupas IRIAO sastāvā muzicē seši kungi:

David Malazonia /grupas vadītājs, taustiņi/

Nugzar Kavtaradze /gruzīnu tradicionālie instrumenti/

Levan Abshilava /sitaminstrumenti, perkusijas/

Shalva Gelekva /basģitāra/

George Abashidze /balss/

Mikheil Javakhishvili /balss/

Bidzina Murgulia /balss/

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 56
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 2
Pievienot komentāru