Aprēķini rāda, ka marts gaidāms divus grādus siltāks par 21.gadsimta pirmās dekādes vidējo rādītāju.

Arī marts Latvijā gaidāms neparasti silts 4

Sabiedrība
2016. gada 1. martā 07:44 2016. gada 1. martā 07:44
Arī martā gaisa temperatūra Latvijā būs augstāka par ilggadējo vidējo rādītāju, tomēr novirze varētu būt mazāka nekā februārī, liecina ilgtermiņa prognozes.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem martā Latvijā parasti valda sals, mēneša vidējā gaisa temperatūra ir -1,3 grādi. Saulei ceļoties augstāk debesjumā, diennakts vidējā gaisa temperatūra pieaug no -4 grādiem mēneša sākumā līdz +1,5 grādiem mēneša beigās.

Šogad jau marta sākumā gaisa temperatūra pārsvarā būs augstāka par nulli. Kurzemē un Zemgalē, kā arī teritorijās uz dienvidiem no Latvijas praktiski nav sniega, līdz ar to siltajām gaisa masām būs vieglāk sasniegt Latviju. Arī saule gaisu sasildīs vairāk nekā citkārt, kad sniegs atstaro daļu siltuma.

Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs prognozē, ka marts Latvijā būs aptuveni grādu siltāks par normu. ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes modeļa "Climate Forecast System" aprēķini rāda, ka marts gaidāms divus grādus siltāks par 21.gadsimta pirmās dekādes vidējo rādītāju.

Februāris Latvijā bija aptuveni četrus grādus siltāks par normu.

Jau ziņots, ka saskaņā ar "The Weather Company" prognozi siltai ziemai Austrumeiropā sekos silts pavasaris, lai gan neizpaliks tradicionālie aukstuma viļņi, kas šopavasar būs īsāki un mazāk spēcīgi nekā citos gados.

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kad puisim aizliedza birojā nākt šortos, viņš uzvilka kleitu 31
Ogres vidusskolā vīrietis ļaujas kaislībai un sagādā baudu strādniekiem 11
Ameriks pauž, ka publiskotās telefonsarunas esot viltojums 33
Skatīt visus komentārus