Vienā disciplinārlietā Kravalim izteikts rājiens, bet vēl vienā pārbaude turpinās.

No amata atbrīvots VID vadītājas vietnieks Tālis Kravalis 12

Ziņas
2016. gada 1. martā 08:12
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone vakar no amata atbrīvojusi savu vietnieku Tāli Kravali.

Kā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" informēja Pētersone, Kravalim beigusies augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam un viņš nav lūdzis to pagarināt. Ņemot vērā, ka VID vadītāja vietnieka amatā bez šādas pielaides nav iespējams strādāt, pieņemts lēmums Kravali atbrīvot no amata.

Informācija VID mājaslapā liecina, ka Kravaļa vietā Muitas pārvaldes vadītāja pienākumu izpilde uzticēta Ingrīdai Gulbei-Otaņķei.

VID Komunikācijas daļā aģentūru LETA informēja, ka vakar, 29.februārī, ar Kravali ir izbeigtas valsts civildienesta attiecības, jo bez šīs speciālās atļaujas nav iespējams pilnvērtīgi veikt amata pienākumus. Tas nozīmē, ka šobrīd Kravalis vairs neieņem nekādu amatu VID - nedz ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, nedz Muitas pārvaldes direktora.

Jau kopš pagājušā gada rudens, kad Kravalis tika atstādināts no amata, viņa amata pienākumus pilda viena no viņa vietniekiem Gulbe-Otaņķe. "Darbs muitas jomā turpinās un tiek veikts pilnvērtīgi. Šobrīd lēmums par turpmāko rīcību saistībā ar ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, Muitas pārvaldes direktora amata vietu vēl nav pieņemts. Visticamāk, pirms galīgā lēmuma pieņemšanas tas tiks pārrunāts arī ar finanšu ministri," informēja VID.

Kā ziņots, pret VID vadītāja vietnieku, Muitas pārvaldes vadītāju Kravali bija ierosinātas vairākas disciplinārlietas.

Kā norādīja Pētersone, viena lieta izbeigta bez pārkāpumu konstatācijas, vienā Kravalim izteikts rājiens, bet vēl vienā pārbaude turpinās.

Kā ziņots, janvāra beigās VID Finanšu policijas pārvaldē pret Kravali tika sākts kriminālprocess. Kravalis Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka šāds process, kas saistīts ar ierobežotas informācijas izpaušanu, ir ierosināts. Viņam piemērots aizdomās turētā statuss. Vienlaikus Kravalis raidījumam pauda, ka šāds statuss viņam piemērots jau otro reizi un iepriekšējo uzraugošais prokurors atcēlis kā nepamatotu.

LETA jau ziņoja, ka Kravalis no dienesta pienākumu pildīšanas tika atstādināts pērn oktobra sākumā. Galvenais iemesls, kāpēc viņš tika atstādināts, bija problēmas ar Eiropas Savienības (ES) tranzīta regulas ieviešanu, toreiz skaidroja VID ģenerāldirektore Pētersone.

Pret Kravali pērn tika sāktas vairākas disciplinārlietas. Viena no disciplinārlietām ir par ES Tranzīta regulas neieviešanu atbilstoši prasībām, VID ģenerāldirektora rīkojumu nepildīšanu, VID tēla graušanu un kompetences līmeņa pārkāpšanu.

Pētersone iepriekš Latvijas Radio skaidroja, ka šī disciplinārlieta sadalīta divās daļās - daļā par VID ģenerāldirektora rīkojumu nepildīšanu, VID tēla graušanu un kompetences līmeņa pārkāpšanu lēmums tikšot pieņemts tuvākajās dienās, bet daļā par ES Tranzīta regulas neieviešanu atbilstoši prasībām lēmums jāpieņem līdz 6.martam.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 34
  • Viņu zākāja visa pasaule: patiesība par sievieti lakatā uz Londonas tilta 17
  • Nedēļas vidū iespējams sniegs, bet brīvdienās - pavasarīgs siltums 0