Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viens no "Lielās mūzikas balvas 2015" laureātiem Ēriks Ešenvalds.

Ešenvalda "Ziemeļu gaisma" atzīta par gada uzvedumu "Lielajā mūzikas balvā 2015"

Kultūra
2016. gada 1. martā 23:03 2016. gada 1. martā 23:03
Šovakar "Lielās mūzikas balvas 2015" apbalvošanas ceremonijā nominācijā "Gada uzvedums" balvu saņēma Ēriks Ešenvalds par "Ziemeļu gaisma", kas notika Latvijas Nacionālajā operā, bet par nominācijas "Gada koncerts" laureātu atzīst 28.novembrī Latgales vēstniecībā "Gors" notikušo koncertu "Latvijas Radio korim 75.Jubilejas portrets," informēja "Latvijas koncertu" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Jau ziņots, ka balvu par mūža ieguldījumu saņēma pianists un profesors Ventis Zilberts, bet nominācijā "Par Latvijas akadēmiskās mūzikas popularizēšanu pasaulē" balvu saņēma komponiste Dace Aperāne.

Zilberts ir mūzikas autoritāte, un viņš joprojām aktīvi strādā. Viņš ir aktīvs mūziķis un nenogurstošs Latvijas mūzikas popularizētājs ārvalstīs, skaidroja balvas žūrijas priekšsēdētājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas akadēmiskā darba prorektors Normunds Vīksne.

Nominācijā "Gada jaunais mākslinieks" balvu saņēma pianists Georgijs Osokins, kurš par laureātu kļuva pateicoties solokoncertam Lielajā ģildē, kurā klausītājus priecēja ar Friderika Šopēna programmu, kā arī par pagājušā gada vasarā Dzintaru koncertzālē notikušo koncertu "3 X Piano: Dinastija tēvs un dēli Osokini".

Nominācijas "Gada jaundarbs" laureāts ir Andrejs Selickis, kurš saņēma balvu par skaņdarbu "Šyupuļdzīsme Jēzum", kas izskanēja koncertā "Latvijas Radio korim 75. Jubilejas portrets".

Savukārt nominācijā "Par izcilu sniegumu" balvu saņēma kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" par koncertiem 2015.gada garumā.

Nominācijas "Par izcilu interpretāciju" balvu saņēma Reinis Zariņš par Lūcijas Garūtas Klavierkoncerta interpretāciju Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā, 24.janvārī, Lielajā ģildē un par interpretācijām koncertā "Klaviermūzikas meistari" 14.martā Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Publikas simpātijas balvas ieguvējs tika noskaidrots balsojumā portālā "Delfi", kur visvairāk punktu balsojumā ieguva dziedātājs Daumants Kalniņš, kurš saņēma īpašo "Hennessy" naudas balvu 2000 eiro apmērā turpmākai profesionālajai izaugsmei un prasmju papildināšanai studijās vai meistarklasēs.

Balvas ieguvēji saņems naudas prēmiju 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

"Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, un šogad pasākums notiks 22.reizi. 1993.gadā Kultūras ministrija pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 35
Pienāk satraucošas ziņas par Lauri Reiniku, kurš atpūšas Indonēzijā
Pārbauda gadījumu par vīriešiem Mārupē, kuri lika mašīnā iekāpt mazam zēnam 19
Pievienot komentāru