Kamēr turpinās tiesvedība un nav stājies spēkā lēmums par sodu, finansējums netiks apturēts.

"Vienotības" partija varētu palikt bez valsts finansējuma 65

Politika
2016. gada 2. martā 10:52 2016. gada 2. martā 10:52
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi partijas "Vienotība" sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemēroto sodu saistībā ar vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem, kura dēļ partija var zaudēt valsts finansējumu.

Kā informēja tiesas pārstāve Oksana Hvostova, KNAB lēmums ir atstāts spēkā. Tiesas spriedumu gan ir iespējams pārsūdzēt.

KNAB vērsās pret "Vienotību", jo uzskata, ka tā priekšvēlēšanu izdevumos nav uzrādījusi visus tēriņus. Problēmas partijai radīja jaunie kolēģi, kurus savā sarakstā tā uzņēma no reģionālajām partijām un Zatlera partijas atliekām, kuri, apejot noteikto kārtību, veidoja no partijas neatkarīgas personīgās politiskās aģitācijas kampaņas.

Piemēram, 1.februārī notikušajā tiesas sēdē liecinieks Māris Masaļskis apliecināja, ka Saeimas priekšvēlēšanu laikā apmaksājis aģitāciju savam draugam, "Vienotības" Saeimas deputātam Viktoram Valainim, jo Valaiņa darbošanās viņam patikusi. Masaļskis tiesai skaidroja, ka abi esot no viena novada un tuvi draugi, tāpēc finansiālo atbalstu Valaiņa reklamēšanā sniedzis, lai draugs tiktu ievēlēts Saeimā. "Mums bija diskusija ar Valaini, tāpēc piedāvāju savu atbalstu. Tas, ko viņš dara, man likās ļoti apsveicami, un šis finansiālais atbalsts no manas puses bija maksimāli darīt visu saviem spēkiem, lai viņš tiktu Saeimā," norādīja liecinieks.

12.Saeimas vēlēšanās pārkāpumus vēlēšanu izdevumos un to uzskaitē ir pieļāvušas partijas "Vienotība", "Saskaņa", Zaļo un zemnieku savienība, "Vienoti Latvijai", Jaunā konservatīvā partija un "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām", pārbaudē konstatējis KNAB. Lielākais naudas sods - 4300 eiro - piemērots partijai "Vienotība". KNAB vērtējumā, partija neesot norādījusi deputātu kandidātu veikto individuālo priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņu izdevumus 58 377 eiro apmērā.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks žurnālistiem vasarā stāstīja, ka viņš atstājis spēkā lēmumu par "Vienotībai" piemēroto sodu, bet partija to pārsūdzēja tiesā. KNAB priekšnieks norādīja, ka pagaidām ir pāragri runāt par sekām, proti, vai "Vienotībai" tiks apturēts valsts finansējums, jo partija lēmumu var pārsūdzēt.

Kamēr turpinās tiesvedība un nav stājies spēkā lēmums par sodu, finansējums netiks apturēts, teica Streļčenoks.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Sinoptiķi brīdina: Latvijai tuvojas ciklons, kas nesīs intensīvu snigšanu 6
Apprecējies astrologs Kristaps Baņķis
Skatīt visus komentārus