Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izrādes pamatā esošā romāna sižetā skarbi aprakstīta līdz sīkumiem precīza cilvēku dzīve, kaisle un alkas totalitāra režīma valstī.

Pēteris Krilovs atgriežas Dailes teātrī ar iestudējumu "Lielā melu burtnīca"

Kultūra
2016. gada 3. martā 20:19 2016. gada 3. martā 20:19
Režisors Pēteris Krilovs atgriežas Dailes teātrī, iestudējot izrādi "Lielā melu burtnīca" pēc Agotas Kristofas darba "Piezīmju burtnīca", informē teātrī.

Iestudējuma pirmizrāde Mazajā zālē plānota 23.martā.

Izrādē dvīņu brāļus no "Lielās pilsētas" atved uz "Mazo pilsētu" pie vecmātes, kuru ļaudis sauc par raganu. Savukārt viņa brāļus sauc par "kuces bērniem". Lūkass un Klauss ir viens cilvēks. Viņi domā un rīkojas kopā. Viņi ir blakus ik mirkli un jebkur. Viņi dzīvo citā pasaulē – savā pasaulē. Un, lai izdzīvotu, apgūst gluži necilvēcīgas prasmes.

Ungāru izcelsmes rakstniece Kristofa (1935) romānā "Piezīmju burtnīca", kas izdots 1987.gadā, gandrīz vai bībeliski būvētā romāna sižetā skarbi apraksta līdz sīkumiem precīzu cilvēku dzīvi, kaisli un alkas totalitāra režīma valstī.

Lomas izrādē atveidos Dainis Grūbe (Brālis Lūkass), Artūrs Dīcis (Brālis Klauss), Indra Briķe (Vecāmāte), Aija Dzērve (Māte), Ivars Auziņš (Tēvs), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Jasmīne), Vita Vārpiņa (Klāra), Artis Robežnieks (Pēteris), Pēteris Liepiņš (Negulētājs / Pastnieks), Juris Bartkevičs (Priesteris), Gints Grāvelis (Viktors), Sarmīte Rubule (Zaķalūpa), Dainis Gaidelis (Policists), Kaspars Zāle (Dezertieris) un Klāvs Mellis (Matiass).

Jauniestudējuma scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Kristīne Abika, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, mūzikas konsultants – Juris Vaivods. Romānu no franču valodas tulkojis Jānis Joņevs. Dramatizējuma autors ir Krilovs.

BNS/ Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 48
Pievienot komentāru