Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Latvijas pilsoni apsūdz par militāro radaru rezerves daļu piegādāšanu no Krievijas uz Vjetnamu 26

Sabiedrība
12. augustā 16:25 2018. gada 12. augustā 16:25
LETA
Latvijas prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas pilsonim par militāru preču piegādāšanu no Krievijas uz Vjetnamu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Vīrietis apsūdzēts par normatīvo aktu, kuri regulē ANO Drošības padomes, Eiropas Savienības (ES) un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā, tīšu pārkāpšanu.

Prokuratūra uzskata, ka piegādāta Krievijā ražota izpletņu sistēma un rezerves izpletņi, kā arī Krievijā ražotas rezerves daļas militāro radaru un augstuma mērītāja iekārtām.

Lietu pirms kriminālvajāšanas sākšanas izmeklēja Latvijas Drošības policija. Šī iestāde iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka 2017.gada 18.jūlijā sāktajā kriminālprocesā noskaidrots, ka persona iesaistījās militāru preču apritē, piegādājot militāras preces no Krievijas uz Vjetnamu. Tādējādi pārkāpts ES lēmumā, ar ko noteikti ierobežojoši pasākumi saistībā ar Krievijas darbībām Ukrainā, noteiktais aizliegums dalībvalstu valstspiederīgajiem importēt, pirkt vai transportēt no Krievijas ieročus un munīciju, militāros transportlīdzekļus un iekārtas.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Citi šobrīd lasa

Narkokurjers Prīverts izmeklētājai uzdāvina kokas lapu tēju un tiek pie jaunas apsūdzības 49
Skandalozā prieka meita Nastja Ribka Taizemes tiesā raud: "Kāpēc mani aizturēja? Kāpēc esmu šeit?" 30
Sieviete pārkrīt pār kruīza kuģa bortu un 10 stundas pavada atklātā jūrā 1
Tēmas: Krievija
Skatīt visus komentārus

"Выставили на улицу младенца с дырой в животе из-за квот, сказали ждать, когда прорвется кишка и начнут отмирать ткани": мать про рижскую больницу 8