Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Iemesli bērna šķiršanai no ģimenes bijusi vardarbība ģimenē, alkohola un narkotiku atkarība ģimenē, kā arī nepilngadīgā pamešana novārtā.

No Latvijas valstspiederīgo ģimenēm Anglijā šogad izņemti 11 bērni 29

Sabiedrība
2016. gada 14. martā 19:36 2016. gada 14. martā 19:36
No Latvijas valstspiederīgo ģimenēm ārvalstīs šogad izņemti 11 bērni, informē Tieslietu ministrijā (TM), kas nesen uzsākusi izglītojošus pasākumus vecākiem par tiesību normām dažādās valstīs, kur ir lielākās latviešu kopienas, un plāno sniegt arī juridisku palīdzību.

Visi gadījumi bijuši Lielbritānijā. Pēc TM rīcībā esošās informācijas iemesli bērna šķiršanai no ģimenes bijusi vardarbība ģimenē, alkohola un narkotiku atkarība ģimenē, kā arī nepilngadīgā pamešana novārtā.

Neviena no šīm lietām nav adopcijas procesā, bet tiek lemts, vai bērns var atgriezties pie vecākiem, kā arī tiek vērtēti radinieki Latvijā, kuriem nepilngadīgo varētu nodot, ja pie vecākiem atgriezties nebūs iespējams.

TM norādīja, ka kopumā šogad ar ārzemju kolēģiem risinātas 17 sadarbības lietas, kas skārušas visdažādākos ar bērnu tiesībām saistītus jautājumus, un astoņās no tām bērni šķirti no ģimenes. Sadarbības lietas ne vienmēr esot saistītas ar bērnu izņemšanu, tie varot būt arī gadījumi, kad Latvijas valstspiederīgie interesējas par iespēju adoptēt bērnus ārvalstīs.

Jau ziņots, ka TM pašlaik ir publicējusi vadlīnijas bērnu aprūpes nodrošināšanai Lielbritānijā, reaģējot uz gadījumiem, kad vietējie dienesti šķīruši bērnus no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm dažādu pārkāpumu dēļ, kad nav ievērota vietējā likumdošana. Šādas vadlīnijas top arī par citām valstīm.

Tāpat ministrijā tiek apspriesta iespēja finansiāli atbalstīt Latvijas valstspiederīgos, apmaksājot advokāta otrreizēju konsultāciju 200 eiro apmērā, kā arī tiesas procesa izdevumus 1300 eiro apmērā. TM valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina iepriekš skaidroja, ka finanšu palīdzību varēs saņemt personas, kas kvalificējas juridiskas palīdzības saņemšanai. "Ja otrreizējā konsultācija ir ar negatīvu saturu, tad valsts atbalsts beigtos. Bet, ja mēs redzam, ka ir pozitīvs rezultāts, pasakot, ka lieta ir cerīga, valsts turpinātu nodrošināt limitētu palīdzību - ap 1300 eiro uz vienu tiesvedības procesu," par priekšlikumu iepriekš stāstīja Kucina.

BNS / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 17
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē
Skatīt visus komentārus