Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tikšanās laikā esot rasts kompromiss Veselības ministrijas, studentu, pašvaldību un slimnīcu pārstāvju starpā, vienojoties, ka noteiktais laikposms, kas pēc rezidentūras beigšanas būs jāatstrādā valsts vai pašvaldības ārstniecības iestādē, ir nevis pieci, bet trīs gadi.

Belēvičs panāk vienošanos, ka rezidentiem slimnīcās būs jāstrādā 3 gadus 36

Politika
2016. gada 14. martā 20:12 2016. gada 14. martā 20:12
Pēc rezidentūras beigšanas jaunajiem ārstiem trīs gadus būs jāstrādā valsts vai pašvaldības ārstniecības iestādē.

Kā informēja Veselības ministrijā (VM), veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) šodien tikās ar medicīnas studentiem, kā arī Slimnīcu biedrības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas un universitāšu pārstāvjiem, lai diskutētu par grozījumu projektu Ministru kabineta noteikumos par rezidentu sadali un rezidentūras finansēšanas kārtību.

Tikšanās laikā veselības ministrs informēja klātesošos, ka noteikumu grozījumu projekts paredz mehānisma radīšanu, lai jaunie ārsti pēc rezidentūras pabeigšanas būtu gatavi doties darbā uz ārstniecības iestādēm ārpus Rīgas. Priekšlikums izveidot šādu mehānismu izteica Latvijas Slimnīcu biedrība, ņemot vērā situāciju ar atsevišķu specialitāšu ārstu trūkumu reģionālajās ārstniecības iestādēs.

Veselības ministrijas iecerētā mērķa sasniegšanai studentiem tiks piedāvāti divi mehānismi, proti, jaunais ārsts noslēdz līgumu ar ārstniecības iestādi vai pašvaldību ārpus Rīgas par to, ka pēc studiju beigšanas noteiktu laikposmu strādās konkrētajā vietā nepieciešamajā specialitātē. Noteikumu grozījumu projekts paredz, ka šie jaunie ārsti rezidentūras uzņemšanas konkursā ir jāuzņem prioritāri, vienlaikus ņemot vērā arī sekmes un aktivitātes studiju laikā. Otrs mehānisms paredz, ka jaunais ārsts stājas rezidentūrā vispārējā kārtībā un pēc rezidentūras beigšanas noteiktu laiku strādā valsts vai pašvaldības iestādē vai ģimenes ārstu praksē.

Ministrs uzsvēra, ka Latvijas reģionu iedzīvotājiem ir tiesības uz pieejamu veselības aprūpi.

Tikšanās laikā esot rasts kompromiss Veselības ministrijas, studentu, pašvaldību un slimnīcu pārstāvju starpā, vienojoties, ka noteiktais laikposms, kas pēc rezidentūras beigšanas būs jāatstrādā valsts vai pašvaldības ārstniecības iestādē, ir nevis pieci, bet trīs gadi.

Klātesošie vienojās, ka tiks uzlabota savstarpējā informācijas apmaiņa, lai topošie ārsti labāk jau studiju laikā iegūtu informāciju par karjeras iespējām reģionos un pašvaldības varētu iepazīties ar studējošajiem, kas risināms ar regulāru karjeras dienu starpniecību un interaktīvas platformas izveidi medicīnas studentiem un rezidentiem.

Nākamā VM, studentu, pašvaldību un slimnīcu pārstāvju tikšanās paredzēta šā gada 30.martā.

Ministrijā atgādina, ka to studentu, kuriem ir noslēgti reģionālie līgumi, uzņemšana rezidentūrā prioritārā kārtībā notika jau pagājušajā gadā un šo iespēju izmantoja 54 studenti. Tāpat ministrs informēja, ka iepriekšējā gadā ir izdevies piesaistīt 1,7 miljonus eiro pašreizējo 200 rezidentūras vietu saglabāšanai un nākotnē, piesaistot papildu līdzekļus, ir plānots pakāpeniski palielināt rezidentūras vietu skaitu.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA, Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 79
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 1
Vērtē, vai apcietināt pusaudzi, kurš piekāva policistu un tagad tiesas zālē pārvietojas, nodūris galvu 56
Skatīt visus komentārus