Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lai gan parasti komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos lielākoties piedalās vecāka gada gājuma cilvēki, šoreiz bija redzamas arī vairākas jauniešu grupas. (Foto: LETA)

FOTO: Rīgā piemin komunistiskā genocīda upurus - pirms 77 gadiem no Latvijas deportēja tūkstošiem cilvēku 72

Sabiedrība
14. jūnijā 14:17 2018. gada 14. jūnijā 14:17 | Papildināts, 14. jūnijā 15:19
Jauns.lv / LETA
Ap 1000 cilvēku Vecrīgā devās komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājienā.

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, šodien Vecrīgā gājienā no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli devās aptuveni 1000 cilvēku. Pasākumi notika arī pie Šķirotavas cietuma, kā arī Rīgas pilī, kur pulcējās fonda "Sibīrijas bērni" biedri.

Gājiena priekšgalā bija vairāki politiķi, tostarp Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Daudzi rokās turēja valsts karogu sēru noformējumā, simbolizējot 77.gadskārtu kopš 1941.gada 14.jūnija deportācijām. Kāds vecāks kungs gājiena priekšgalā nesa krustu. Lai gan parasti komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos lielākoties piedalās vecāka gada gājuma cilvēki, šoreiz bija redzamas arī vairākas jauniešu grupas. Notiekošo fotoaparātos iemūžināja tūristu grupiņas, kas pusdienlaikā kuplā skaitā bija sastopamas vecpilsētā.

1941.gada naktī no 13. uz 14.jūniju notika Latvijas iedzīvotāju masveida izvešana uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem. Kopumā šajā naktī no Latvijas tika izvesti vairāk nekā 15 000 cilvēku.

Citi šobrīd lasa

Iznīcība, bailes un daži metri līdz bojāejai - Dženovas traģēdijas aculiecinieks stāsta, kā piemānīja nāvi 31
Mēbeļu audums: kādas ir tā būtiskākās īpašības un pareiza tīrīšana
Pļavniece, Kemlere, Zahārova, Putniņa – tik pikantas šīs dāmas sen nebija redzētas 5
Skatīt visus komentārus

Лайма Вайкуле назвала условия для выступления в Крыму‍ 4

Видео: Раймонд Паулс побывал в гостях у Пугачевой на вилле в Юрмале