Eiropas paralmenta deputāte Sandra Kalniete uzskata, ka šobrīd nepietiekamas centralizācijas dēļ veidojas nevajadzīga konkurence drošības instancēs.

Kalniete rosina veidot kopīgu Eiropas Savienības izlūkdienestu 96

Viedokļi
2016. gada 26. martā 10:21 2016. gada 26. martā 10:21
Eiropas Savienības (ES) nacionālie drošības dienesti un izlūkdienesti brīvprātīgi apmainās ar to rīcībā esošo informāciju, taču tas ir nepietiekami, tādēļ nepieciešams domāt par kopīgu ES izlūkdienestu, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

Politiķe, kura strādā arī EP Ārlietu komitejā, norādīja, ka pat vienā valstī pastāv profesionāla konkurence starp šāda veida dienestiem.

"Viņi pietur datus, vēlas visu nosargāt, bet kopīgais dienests radītu vienu bāzi," viņa sacīja, aicinot atcerēties, ka arī "Interpols" savulaik tika radīts šādas sadarbības rezultātā.

Līdzīgu viedokli sarunā ar aģentūru LETA pauda deputāts Artis Pabriks (V), norādot, ka teroraktus Eiropā var novērst tikai ar iepriekšēju izlūkošanu un informācijas vākšanu.

Lūgts komentēt Beļģijas galvaspilsētā Briselē notikušos teroraktus, politiķis tolaik norādīja, ka visās metro stacijās nav iespējams uzstādīt metāla detektorus un pārējo tehniku, lai šādas katastrofas novērstu. Līdz ar to nepieciešama ciešāka dažādu institūciju un valstu sadarbība.

"Pagaidām šāda sadarbība klibo, jo ne visi vēlas dalīties ar savu informāciju, bet tas ir jālabo. Ja mums būs pietiekami daudz informācijas, mūsu rīcībā būs pietiekami daudz iespēju, lai šādus uzbrukumus novērstu," viņš piebilda.

Līdzīgu viedokli pauda arī EP deputāte Tatjana Ždanoka, norādot, ka attiecīgajiem dienestiem ir aktīvāk un profesionālāk jāstrādā.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus.

Atbildību par teroraktiem uzņēmies grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Melānija Trampa pret Ivanku Trampu. Kurai šāda blūzīte izskatās labāk? 2
Ļaudis pamatīgi izsmej Britniju Spīrsu un viņas mākslu. Noskaties, kāpēc 9
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 25
Skatīt visus komentārus