Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Raidījums "Nekā personīga" izpētījis, ka RNP Kurzemes iecirkni vadījušais Telešs bijis četrreiz sodīts, un pat par slepkavību. Pats Telešs tikko iesniedzis atlūgumu.

Augstā amatā "Rīgas namu pārvaldniekā" - recidīvists ar sodāmību pat par slepkavību 74

Sabiedrība
2016. gada 27. martā 20:20 2016. gada 27. martā 20:20
Rīgas domes deputātes Svetlanas Savickas (S) dzīvesbiedrs Vladimirs Telešs, kuram uz laiku tika uzticēta pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) iecirkņa "Kurzeme" vadīšana, ir četras reizes krimināli sodīts, tostarp par zādzībām un slepkavību, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga", piebilstot, ka šonedēļ Telešs iesniedzis atlūgumu.

Pirmoreiz Telešs, kuram ir vakarskolas izglītība, krimināli sodīts par zādzību. Tad viņš saņēmis nosacītu sodu. Pēc tam vīrietis uz desmit gadiem nonācis cietumā par slepkavību grupā. Trešā sodāmība Telešam bijusi par cilvēka sakropļošanu, vadot automašīnu. Savukārt ceturtais notiesājošais spriedums viņam stājies spēkā nesen - par kūdras uzņēmumam piederoša 90 metrus gara sliežu posma nozagšanu un nodošanu metāllūžņos.

Par ceturto noziedzīgo nodarījumu Telešs sodīts ar piespiedu darba stundām. Tās viņš atstrādājis Rīgas domes struktūrās - Kapsētu pārvaldē un pašvaldības uzņēmumā "Rīgas meži". Tomēr priekšzīmīgas uzvedības dēļ Teleša atstrādājamo darba stundu skaits esot samazināts uz pusi.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) raidījumam apgalvoja, ka par Teleša drūmo pagātni neko nav zinājis. Jautāts, vai Telešs paliks strādāt iecirknī "Kurzeme", Rīgas mērs sacīja, ka šī būšot paša Teleša un RNP valdes izšķiršanās. "No vienas puses ir vajadzīgs kaut kāds juridisks izvērtējums, vai viņš ir pārkāpis kādas normas, ko viņam vajadzēja atklāt un ko ne. Un, ja nebūs pārkāpts, tas būs jautājums par sirdsapziņu un ētiku," izteicās Ušakovs.

Savukārt RNP skaidroja, ka darba devējam nav pienākuma vākt ziņas par potenciālo darbinieku, bet ziņas no Sodu reģistra uzņēmums iegūt nevarot. Pats Telešs raidījumam neatklāja, vai ir informējis darba devēju par savām sodāmībām. Viņš aicināja raidījumu ar šiem jautājumiem vērsties Komunikācijas nodaļā.

Gan iekšlietu ministrs, gan tieslietu ministrs negatīvi vērtē, ka pašvaldībā ar iedzīvotājiem var strādāt cilvēki, kuri vairākkārt sodīti, tai skaitā par sevišķi smagiem noziegumiem. Atbildīgo jomu ministri raidījumam pauda gatavību likumā paplašināt to nodarbināto personu kategoriju loku, par kurām ir iegūstamas ziņas no Sodu reģistra.

Kā "Nekā personīga" norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), ja arī likums nenosaka šķēršļus vairākkārt sodītai personai ieņemt konkrētu amatu, "tas kļūst par darba devēja jautājumu".

Ceturtdien Telešs esot iesniedzis atlūgumu, kā pamatu tam norādot pastiprināto plašsaziņas līdzekļu pievērsto uzmanību.

Kā ziņots, iepriekš "Nekā personīga" vēstīja, ka Telešs ir parakstījis vairākus ar iedzīvotāju drošību saistītus dokumentus kā sertificēts būvinženieris, taču ne Latvijas augstākās izglītības iestādēs, ne Latvijas Būvinženieru savienībā nav apliecinājumu tam, ka Telešs būtu ieguvis nepieciešamo augstāko profesionālo izglītību, kas ļautu viņam pildīt sertificēta būvinženiera pienākumus.

Saistībā ar šo faktu Rīgas domes "Vienotības" frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte vērsās Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā, kura par notikušo sāka pārbaudi. Deputāte lūdza izvērtēt RNP vadības atbildību, pieņemot darbā un uzticot veikt būvinženiera pienākumus cilvēkam bez atbilstošas kvalifikācijas.

Ušakovs iepriekš, komentējot publiski izskanējušo informāciju par Teleša iespējamo neatbilstību amatam, skaidroja, ka "amatpersona ir tikai iecirkņa vadītāja pienākumu izpildītājs - tikai uz laiku, kamēr tiek meklēts iecirkņa vadītājs". Komentējot šādas situācijas risinājumu, Rīgas mērs norādīja, ka, tiklīdz būs pieņemts darbā iecirkņa vadītājs, Telešs šos pienākumus vairs nepildīšot.

Savukārt RNP preses pārstāve Santa Vaļuma iepriekš apgalvoja, ka Telešs neveic ar būvdarbu pieņemšanu un būvju nodošanu ekspluatācijā saistīto dokumentu parakstīšanu kā sertificēts būvinženieris un nekad nav parakstījis dokumentus par būvprojektu izstrādi.

Vaicāta, vai pēc prokuratūras sāktās pārbaudes par, iespējams, pretlikumīgu rīcību RNP vadība neplāno Telešu saukt pie atbildības, Vaļuma marta vidū sacīja, ka RNP nav saņemta informācija no tiesībsargājošām institūcijām par pārbaudes sākšanu. Neesot arī saņemti pieprasījumi Teleša parakstīto dokumentu pārbaudes veikšanai.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Skatīt visus komentārus