Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Rīgas Operas festivāls šoreiz savu programmu veltīs itāļu komponistam Džuzepem Verdi

Kultūra
2016. gada 3. aprīlī 19:48 2016. gada 3. aprīlī 19:48
Rīgas Operas festivāls, kas šovasar notiks no 1.jūnija līdz 12.jūnijam, savu programmu veltīs itāļu komponistam Džuzepem Verdi, liecina Latvijas Nacionālās operas un baleta informācija.

Festivāla programmā būs iekļautas piecas Verdi operas izrādes - "Rigoleto", "Traviata", "Makbets", "Aīda", "Trubadūrs" un galā koncerts "Viva Verdi!".

Rīgas Operas festivāls dos iespēju skatītājiem tikties ar spožām pašmāju opermūzikas zvaigznēm. Viņu vidū būs viens no pasaules vadošajiem tenoriem Aleksandrs Antoņenko, operzvaigzne Marina Rebeka, "Lielās mūzikas balvas" laureāts un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris basbaritons Egils Siliņš, soprāns Liene Kinča, baritons Samsons Izjumovs un Valdis Jansons, kā arī soprāns Sonora Vaice.

Skatītājiem tiks piedāvāts režisores Margo Zālītes veidotās Verdi operas "Rigoleto" iestudējums, Andreja Žagara iestudētā "Traviata" un "Trubadūrs", Viestura Meikšāna veidotais "Makbets" un Māras Ķimeles iestudētā "Aīda".

Festivāla galā koncerta diriģents būs Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, bet pasākuma režisore ir Elita Bukovska. Festivāla noslēguma pasākumā piedalīsies Rebeka, Kinča, Vaice, Siliņš, Izjumovs, kā arī Dināra Alijeva, Tatjana Melņičenko, Mzia Nioradze, Oļesja Petrova, Murats Karahans, Sergejs Poļakovs, Hektors Sandovals un Vladsislavs Suļimskis.

Operas festivāla galā koncertā skanēs Verdi komponētās ārijas un dueti.

Verdi ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem opermūzikas komponistiem. Viņš sacerējis 26 operas un tikai divas no tām ir komiskās - "Viltus Staņislavs" un "Falsfats". Vairumā operu Verdi rokraksts šķiet nopietns, traģisks, pat vardarbīgs.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla pasākumiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un Latvijas Nacionālās operas kasēs.

LETA

Citi šobrīd lasa

Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 61
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 14
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē
Pievienot komentāru