Tagad Veselības inspekcijas kompetencē ir vērtēt, vai personas ir saucamas pie administratīvās atbildības.

Policija nesaskata pārkāpumu ārstam, kurš slimu bērnu aizsūtīja mājās 37

Ziņas
2016. gada 4. aprīlī 12:50
Valsts policija pārbaudē pēc Veselības inspekcijas atzinuma par divu ārstu rīcību saistībā ar palīdzības nesniegšanu mazam bērnam no Bauskas nozieguma pazīmes nav saskatījusi.

Resoriskā pārbaude ir izbeigta un tagad Veselības inspekcijas kompetencē ir vērtēt, vai personas ir saucamas pie administratīvās atbildības, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins.

Kā pastāstīja Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga, tiklīdz tiks saņemts policijas lēmums, ārstiem tiks piemērots administratīvais sods, jo pārkāpumi ir konstatēti.

Kā teikts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, par veselības aprūpes pārkāpumiem ārstniecības personām vai ārstniecības iestādes vadītājam tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods līdz trīssimt piecdesmit eiro apmērā.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Panorāma" iepriekš Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga norādījusi uz rupjiem veselības aprūpes pārkāpumiem vairākās epizodēs. Bērnam no Bauskas tika konstatēts apendicīts.

"Jau pirmajā epizodē ķirurgs neveica nekādu izmeklēšanu, nenozīmēja ultrasonogrāfiju, lai apstiprinātu diagnozi, bērnu ievietoja vecāku mājā, nevis observācijas nodaļā. Pat nākamajā dienā, kad viņš beidzot tika pie ārsta, analīzes bija dramatiskas. Taču arī otrais ķirurgs nepieaicināja speciālistu, lai precizētu diagnozi," skaidroja Mežsarga.

Veselības inspekcija neatklāj ķirurgu vārdus, bet LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmajā vakarā zēnu apskatījis ķirurgs Ģirts Aleksejevs. Otrā dienā aprūpi veikusi viņa kolēģe.

LETA/Foto: Shutterstock, Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 3
  • Čikāgā mūžībā pavadīts Alberts Legzdiņš 15
  • Viņu zākāja visa pasaule: patiesība par sievieti lakatā uz Londonas tilta 9