Gabrieļans tika vainots par nepilngadīgā Teikas vidusskolas skolēna Kristiāna Čiprusa slepkavību pirms 4 gadiem. Pēc notiesājoša sprieduma stāšanās spēkā viņš no valsts pazuda, nevis devās cietumā. Bēguļojošais atrasts Armēnijā.

Armēnija nesteidzas ar Teikas skolēna Kristiāna slepkavas izdošanu Latvijai 53

112
2016. gada 4. aprīlī 15:40 2016. gada 4. aprīlī 15:40
Armēnija vēl nav pieņēmusi lēmumu par 21 gadus vecā Latvijas pilsoņa Arama Gabrieļana, kurš bija izsludināts meklēšanā saistībā ar Teikas vidusskolas skolēna slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos, izdošanu mūsu valstij, astāstīja Ģenerāprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Viņa informēja, ka Latvijas puse Armēnijai ir nosūtījusi pagaidu apcietinājuma lūgumu, taču lēmums par slepkavībā apsūdzētā jaunieša izdošanu vēl nav pieņemts.

"Izdošanas process no trešajām valstīm saskaņā ar Eiropas Padomes konvenciju var noritēt līdz gadam, bet tad, ja persona nav apcietināta - vēl ilgāk - tas atkarīgs no ārvalsts nacionālās procedūras un pārsūdzības iespējām," pauda Sutugina, norādot, ka tālab ir pāragri runāt par laiku, kad jaunietis varētu tikt nogādāts Latvijā. Viņa sacīja, ka Gabrieļans Latvijā varētu tikt nogādāts, izmantojot aviotransportu.

Jau ziņots, ka Armēnijas policija 22.marta rītā plkst.10 Armaviras apgabala Parakaras ciemā aizturēja 1995.gadā dzimušo Latvijas pilsoni Gabrieļanu, kurš kopš 2015.gada 8.jūnija izsludināts meklēšanā saistībā ar slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos.

Šā gada 22.martā Armēnijas Ģenerālprokuratūrai saistībā ar Eiropas Padomes izdošanas konvenciju, ticis izsūtīts personas pagaidu apcietinājuma lūgums.

Gabrieļans tika vainots par nepilngadīgā Teikas vidusskolas skolēna Kristiāna Čiprusa slepkavību pirms četriem gadiem.

Pērn 22.aprīlī stājās spēkā spriedums, Gabrieļanu sodot ar desmit gadiem cietumā un kompensāciju cietušajiem - 110 tūkstošiem eiro. Taču šis spriedums palika neizpildīts - kad policija maijā devās to izpildīt, Gabrieļans vairs nebija atrodams.

Savukārt cietusī ģimene vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, jo uzskatīja, ka Latvijas valsts nav nodrošinājusi to, ka slepkavam piespriestais sods tiek izpildīts.

Cietušie iepriekš pieļāva, ka Gabrieļans atstājis valsti, jo viņa tēvs ir armēnis un notiesātā radinieki dzīvo Armēnijā. Policija Gabrieļanu izsludināja starptautiskā meklēšanā.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 26
Latvijā par cilvēkiem ņirgājas - kāpostu brigāde skaidro, kāpēc nebrauks mājās arī pēc Breksita 57
Jaunie dakteri negrib pildīt Čakšas pavēli un par smiekla naudu strādāt ārstu streika laikā 30
Skatīt visus komentārus