Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Gerhards atzīmēja, ka Latgales attīstībai tiek veidota Latgales speciālā ekonomiskā zona (SEZ), kas dos iespēju gandrīz visā Latgalē piemērot nodokļu atlaides.

Gerhards: "Daudzi Latvijas novadi joprojām ir nepietiekami spēcīgi" 8

Politika
2016. gada 7. aprīlī 09:28 2016. gada 7. aprīlī 09:28
Daudzi Latvijas novadi joprojām ir nepietiekami spēcīgi, tāpēc ir jāturpina meklēt risinājumus situācijas uzlabošanai, šādu viedokli šorīt LNT pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Gerhards atzīmēja, ka Latgales attīstībai tiek veidota Latgales speciālā ekonomiskā zona (SEZ), kas dos iespēju gandrīz visā Latgalē piemērot nodokļu atlaides. Pieredze liecinot, ka šādas SEZ citur esot devušas jūtamu pienesumu ekonomikas attīstībai. Līdz gada nogalei vai nākamā gada sākumā tikšot sakārtoti visi jautājumi Latgales SEZ projekta sākšanai.

Taujāts, vai tā nav pārējās Latvijas diskriminācija, Gerhards pauda viedokli, ka pretējā gadījumā visa ekonomika koncentrēsies Rīgā, bet, ja gribam nodrošināt visas Latvijas attīstību, tad ir jādomā par mehānismiem atbalstam uzņēmējdarbībai.

Līdzīgi ir ar novadu reformu, kuru Gerhards rosinājis turpināt, jo daudzi novadi ir nepietiekami spēcīgi, lai varētu nodarboties ar attīstības jautājumiem.

Politiķis atzīmēja, ka darba grupa atbalstīja reformas turpināšanu, veidojot sadarbības teritorijas, kas arī tika iekļauts valdības darba plānos. Pēc Gerharda stāstītā, šogad par šīm iecerēm tikšot diskutēts ar pašvaldībām, bet nākamgad varētu pabeigt sakārtot normatīvo bāzi.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Godinot Latvijas neatkarību, jāslavē arī čekisti un slepkavas 58
Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 5
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus