5 Foto
Ogres muzejā 9. aprīlī atklās Latvijas Radio žurnālistes Ilonas Jahimovičas vairāk nekā 20 gadus veidotās antīko spogulīšu kolekcijas izstādi „Spogulī, spogulīt”.

Latvijas Radio žurnāliste Ilona Jahimoviča izstādīs savu 20 gadus krāto spogulīšu kolekciju. FOTO

Ziņas
2016. gada 7. aprīlī 23:32
Ogres Vēstures un mākslas muzejā sestdien, 9. aprīlī, pulksten 13.00 atklās Latvijas Radio 4 žurnālistes Ilonas Jahimovičas vairāk kā 20 gadu garumā sakrāto antīko spogulīšu kolekcijas izstādi „Spogulīt, spogulīt”. Šī izstāde jau bijusi skatāma citās Latvijas pilsētas un raisījusi lielu skatītāju interesi.

Blakus daudzajiem miniatūrajiem spoguļiem, apmeklētāji varēs apskatīt arī atklātnes, litogrāfijas un porcelāna figūriņas. Dažādi laikmeti, dažādi stili - šī izstāde ne tikai ļaus aplūkot kolekciju un novērtēt spogulīšu interesantos dizaina elementus. bet arī pārbaudīt zināšanas mākslas stilos un tehnikās, Kasjauns.lv informēja Ogres muzeja informācijas speciāliste Gunta Šmidre.

Izstādes autore Ilona Jahimoviča saka: „Šķiet, ka jau no bērnības visiem bija skaidrs, ka kādreiz būšu kolekcionāre. Jau mazotnē man bija sakrātas dažādas kolekcijas -kalendārīši, atklātnītes... Vēlāk, kad iepazinos ar savu vīru, Dmitriju Zaicevu, izrādījās, ka arī viņš bija aizrautīgs kolekcionārs. Tiesa, viņam gan ir sava aizraušanās, kas saistīta ar darbu – Rīgā, Strēlnieku ielā 3, atrodas Gludekļu muzejs, kurā var apskatīt viņa kolekciju – gan gludekļus, gan daudzus ar veļas mazgāšanu, žāvēšanu un gludināšanu saistītus priekšmetus”.

Ilona Jahimoviča uzsver, ka viņa kolekcionē tikai antīkus un tikai miniatūrus spoguļus. Šobrīd vērtīgākais viņas kolekcijā ir vīra dāvinātais ampīra spogulis. Taču ne pēc dārdzības viņa izvēlas spoguļus, kolekcijā ir spogulīši, kuri ne vienu vien pārsteidz ar savu izgatavošanas oriģinalitāti – tie ir iestrādāti gan vēdeklī, gan mūzikas instrumentā bubinā, gan pūdernīcās, tie ir ne tikai ovāli, bet arī kvadrātveida, trīsstūra formā, rotāti ar emalju, smalkiem zīmējumiem, izšuvumiem, matu šķipsnām, herbārijiem. un citiem pārsteidzošiem dizaina elementiem.

„Kāpēc man tik ļoti patīk spoguļi? Jo tie vienmēr ir sievietei līdzi rokassomiņā. Tie liek saņemties. Kad skatāmies spogulī, mums gribas pasmaidīt. Un šajā mirklī mēs kļūstam pārliecinātākas, labākas. Kāpēc miniatūrie spogulīši? Tāpēc, ka pasaule sastāv no daudzām mazām lietām. Tieši šie it kā sīkumi veido mūsu būtību kopumā... Un vēl – mīlestība uz mazām lietām, nebūt neliecina, ka tevī nemājo liela sirds," smaidot saka kolekcionāre.

Izstādes atklāšanas pasākumā klātesošos sagaidīs arī kāds pārsteigums – būs konkurss un uzvarētāju Ilona Jahimoviča nolēmusi iepriecināt, uzdāvinot skaistu vintāžas spogulīti. Kolekcionāre ir pārliecināta – arī mazi, mīļi pārsteigumi izdaiļo dzīvi. Tāpat kā spogulīši.

 

Ilonas Jahimovičas spogulīšu izstāde Kuldīgas novada muzejā
Kasjauns.lv/ Publicitātes foto
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 54
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 19
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 7