Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvieši jūtas relatīvi drošāk, uz ko norādījuši 68% aptaujāto latviešu, savukārt no cittautiešiem par savu drošību ir pārliecināti 55% aptaujāto.

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju jūtas droši, liecina aptauja 10

Sabiedrība
2016. gada 8. aprīlī 13:45 2016. gada 8. aprīlī 13:45
Aptuveni divas trešdaļas - 63% - Latvijas iedzīvotāju jūtas droši arī pēc pēdējiem teroraktiem Eiropā un pasaulē, liecina pētījumu kompānijas "GfK Baltic" sadarbībā ar aģentūru LETA veiktā aptauja.

Savukārt 34% respondentu atbildējuši, ka pēc pēdējiem teroraktiem nejūtas droši, bet 3% aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem atzina, ka viņiem šajā jautājumā nav viedokļa.

Salīdzinoši drošāk nekā citi iedzīvotāji Latvijā jūtas vīrieši, latvieši, kā arī respondenti ar augstiem personiskajiem ienākumiem, kas pārsniedz 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas. Savukārt nedrošāk jūtas sievietes un citu tautību iedzīvotāji.

Drošāk pēc Eiropā un pasaulē notikušajiem teroraktiem jūtas vīrieši, no kuriem šādu atbildi izvēlējušies 67% respondentu, savukārt sievietes to atzina 59% gadījumu.

Līdzīgas proporcijas vērojamas arī latviešu un cittautiešu vidū - latvieši jūtas relatīvi drošāk, uz ko norādījuši 68% aptaujāto latviešu, savukārt no cittautiešiem par savu drošību ir pārliecināti 55% aptaujāto.

Tendences liecina, ka tie, kam ir zemāks izglītības līmenis - sākumskolas izglītība vai pamatizglītība -, retāk jūtas droši salīdzinājumā ar tiem, kas ieguvuši vidējo vai augstāko izglītību.

Interneta aptauja tika veikta laikā no šā gada 23. līdz 29.martam, aptaujājot 812 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus, interneta lietotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 129
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Skatīt visus komentārus