Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kaimiņš Lielbritānijā ieradies meklēt aizceļojošo latviešu atbalstu.

Deputāts Kaimiņš Lielbritānijā meklē aizceļojušo latviešu atbalstu topošajai partijai. VIDEO 142

Politika
2016. gada 9. aprīlī 19:23 2016. gada 9. aprīlī 19:23
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš Lielbritānijā meklē atbalstītājus un biedrus savai topošajai partijai.

Kaimiņš sniedzis interviju britu radio stacijai "Radio ONFM", tā publicēta radio lapā sociālajā tīklā "Facebook". Kaimiņu intervē Lielbritānijā dzīvojošs latvietis Jānis Triblis-Runcītis, vaicājot par viņa politiskajiem plāniem.

Kaimiņš intervijā stāsta, ka Lielbritānijā ieradies pēc aizceļojošo latviešu atbalsta. "Man vajag latviešu palīdzību, jo gribu izmainīt politisko situāciju Latvijā. Lai to izdarītu, jāiesaistās politiskajos procesos, jādibina partija. Atbraucu, lai lūgtu vietējo latviešu palīdzību," stāsta deputāts.

Viņš skaidro, ka no latviešiem ārzemēs jūt lielu atbalstu. "Jūtu, kā viņiem acis deg, tas dod baigo spēku," stāsta Kaimiņš.

Viņš saka, ka viņa partija netaps kā citas iepriekš, izvēloties kādu sabiedrībā populāru cilvēku, kas būtu lokomotīve. "Šādām partijām daudzi pieslēdzas, pat nesaprotot īsti, kam un kāpēc," komentē politiķis.

Viņš norāda, ka viņa dibinātajai partijai nav iecerēta "piramīdas forma", bet gan "plakans formāts", kur visi iesaistītie cilvēki būs vienlīdzīgi. "Nebūs viens Kaimiņš, kas stāstīs, ko visiem darīt," viņš pauda.

Kaimiņš intervijā norāda, ka cilvēkus partijā aicina pieteikties caur tīmekļa vietni "kampiedervalsts.lv". Viņš skaidro, ka šādi cilvēkiem ļauts iepazīties ar topošā politiskā spēka mērķiem un aktivitātēm. Šādi tiekot apkopoti cilvēki ar līdzīgiem uzskatiem un interesēm.

"Politiskajai varai Latvijā nav vajadzīgs domājošs vēlētājs, jo tad viņam nevarēs spraust batonus ausīs. Mans uzdevums ir izglītot šo vēlētāju," par plāniem stāsta Kaimiņš.

Viņš skaidro, ka ikvienam, kas vēlētos iesaistīties topošās partijas darbībā, sākotnēji jāapmeklē jau minētā mājaslapa kur pieejama informācija par politisko iniciatīvu. Šādi aktīvists varēs noskaidrot, vai tiešām ir ieinteresēts un vēlas iesaistīties.

Kaimiņš intervijā arī stāsta, ka turpmākās dienās dosies uzrunāt arī latviešus Latvijā. Viņš uzsver, ka priekšā vēl ļoti daudz darāmā, jo 3.maijs ir pēdējā diena, kad partija jādibina, lai tā varētu startēt pašvaldību vēlēšanās nākamgad.

Jau vēstīts, ka 8.februārī sāka darboties Kaimiņa iniciētā interneta platforma, kurā cilvēki varēšot uzzināt, kā iesaistīties procesos, "lai mainītu pašreizējo situāciju valstī". "Es aicinu Latvijas iedzīvotājus iepazīties ar domubiedru kopienu "Kam pieder valsts?" ("www.kampiedervalsts.lv", "www.kpv.lv"). Šīs kopienas mērķtiecīga darbība dos iespēju sabiedrībai aktīvi piedalīties politikas veidošanā. Tā dos iespēju apvienot spēkus, lai kopīgi cīnītos pret ierēdņu un politiķu patvaļu, augstprātību, izšķērdību un nekompetenci," teikts politiķa paziņojumā.

Kaimiņš kopā ar domubiedriem 3.maijā dibinās partiju.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 11
Skatīt visus komentārus