Aizsardzības ministrs Bergmanis pirmdienas rītā televīzijā pauda, ka Latvija patlaban nevar atļauties obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

Latvija nevar atļauties obligāto militāro dienestu. VIDEO 104

Ziņas
2016. gada 11. aprīlī 08:28
Latvija patlaban nevar atļauties obligātā militārā dienesta atjaunošanu, jo tam ir nepieciešami lieli finanšu resursi, infrastruktūra un cilvēki, kas ir jāapmāca, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Viņš atzina, ka diskusija par obligātā militārā dienesta atjaunošanu ir nepieciešama, tomēr vispirms ministrs vēlētos realizēt to, kas jau ir pieņemts - karavīru un zemessargu skaita palielināšanu.

"Obligātajam militārajam dienestam nepieciešami lieli finanšu resursi, infrastruktūra un cilvēki, kas apmāca. Mums vajag cilvēkus, mums trūkst telpu. Šobrīd mēs nevaram to atļauties. Mums trūkst infrastruktūras. Mums ir problēmas ar profesionālo dienesta karavīru izvietošanu," skaidroja Bergmanis.

Intervija ar Raimondu Bergmani (11.04.16.):

Rīgā no pirmdienas notiks NATO seminārs "Allied Reach 2016", kurā piedalās ap 60 alianses ģenerāļu. Paredzēts, ka seminārā no 11.līdz 14.aprīlim alianses komandstruktūru militārie līderi diskutēs par stratēģiski nozīmīgiem jautājumiem un nākotnes izaicinājumiem starptautiskajai drošībai.

Ministrs pastāstīja, ka seminārā tostarp tiks runāts arī par cilvēkresursiem un to, kā nodrošināt uzņemošās valsts atbalstu. "Ļoti daudz vajag – gan noliktavas, gan novietnes tehnikai un kazarmas karavīriem. Es gribētu tikt galā ar šīm lietām," teica Bergmanis.

Semināra "Allied Reach 2016" programma ir tapusi ciešā sadarbībā ar NATO Transformācijas pavēlniecības komandieri, ASV Eiropas spēku komandieri, Starptautisko militāro štābu un NATO Militāro komiteju.  Seminārā gūtie secinājumi tiks izmantoti, lai pielāgotu konceptus, uzlabotu NATO plānošanu, kā arī rastu vērtīgas atziņas, lai NATO vēl efektīvāk varētu stāties pretī nākotnes izaicinājumiem.

NATO seminārs "Allied Reach 2016" norisinās reizi divos gados un tajā piedalās NATO komandstrukūru militārie līderi, lai diskutētu par militāriem un stratēģiskiem jautājumiem.

Iepriekš Baltijas Asamblejas laikā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) izteica viedokli, ka Latvijas sabiedrībā ir jāturpina diskusija par iespēju ieviest obligāto militāro dienestu valsts pašaizsardzībai.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka obligātais militārais dienests ir gan Igaunijā, gan Lietuvā, tāpēc būtu arī Latvijas sabiedrībā jādiskutē par tā atjaunošanu arī Latvijā. Tāpat Mūrniece uzsvēra, ka Baltijas valstīm nepieciešams daudz nopietnāk un aktīvāk sadarboties, lai stiprinātu mūsu reģiona drošību, tostarp darbojoties Eiropas līmenī.


BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 3
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 5
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4