Aizsardzības ministrs Bergmanis pirmdienas rītā televīzijā pauda, ka Latvija patlaban nevar atļauties obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

Latvija nevar atļauties obligāto militāro dienestu. VIDEO 104

Sabiedrība
2016. gada 11. aprīlī 08:28 2016. gada 11. aprīlī 08:28
Latvija patlaban nevar atļauties obligātā militārā dienesta atjaunošanu, jo tam ir nepieciešami lieli finanšu resursi, infrastruktūra un cilvēki, kas ir jāapmāca, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Viņš atzina, ka diskusija par obligātā militārā dienesta atjaunošanu ir nepieciešama, tomēr vispirms ministrs vēlētos realizēt to, kas jau ir pieņemts - karavīru un zemessargu skaita palielināšanu.

"Obligātajam militārajam dienestam nepieciešami lieli finanšu resursi, infrastruktūra un cilvēki, kas apmāca. Mums vajag cilvēkus, mums trūkst telpu. Šobrīd mēs nevaram to atļauties. Mums trūkst infrastruktūras. Mums ir problēmas ar profesionālo dienesta karavīru izvietošanu," skaidroja Bergmanis.

Intervija ar Raimondu Bergmani (11.04.16.):

Rīgā no pirmdienas notiks NATO seminārs "Allied Reach 2016", kurā piedalās ap 60 alianses ģenerāļu. Paredzēts, ka seminārā no 11.līdz 14.aprīlim alianses komandstruktūru militārie līderi diskutēs par stratēģiski nozīmīgiem jautājumiem un nākotnes izaicinājumiem starptautiskajai drošībai.

Ministrs pastāstīja, ka seminārā tostarp tiks runāts arī par cilvēkresursiem un to, kā nodrošināt uzņemošās valsts atbalstu. "Ļoti daudz vajag – gan noliktavas, gan novietnes tehnikai un kazarmas karavīriem. Es gribētu tikt galā ar šīm lietām," teica Bergmanis.

Semināra "Allied Reach 2016" programma ir tapusi ciešā sadarbībā ar NATO Transformācijas pavēlniecības komandieri, ASV Eiropas spēku komandieri, Starptautisko militāro štābu un NATO Militāro komiteju.  Seminārā gūtie secinājumi tiks izmantoti, lai pielāgotu konceptus, uzlabotu NATO plānošanu, kā arī rastu vērtīgas atziņas, lai NATO vēl efektīvāk varētu stāties pretī nākotnes izaicinājumiem.

NATO seminārs "Allied Reach 2016" norisinās reizi divos gados un tajā piedalās NATO komandstrukūru militārie līderi, lai diskutētu par militāriem un stratēģiskiem jautājumiem.

Iepriekš Baltijas Asamblejas laikā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) izteica viedokli, ka Latvijas sabiedrībā ir jāturpina diskusija par iespēju ieviest obligāto militāro dienestu valsts pašaizsardzībai.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka obligātais militārais dienests ir gan Igaunijā, gan Lietuvā, tāpēc būtu arī Latvijas sabiedrībā jādiskutē par tā atjaunošanu arī Latvijā. Tāpat Mūrniece uzsvēra, ka Baltijas valstīm nepieciešams daudz nopietnāk un aktīvāk sadarboties, lai stiprinātu mūsu reģiona drošību, tostarp darbojoties Eiropas līmenī.


BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 21
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 69
Citādāks skaistuma konkurss. Amerikāņi noskaidrojuši pievilcīgāko dāmu virs 60 gadiem 8
Skatīt visus komentārus