Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Oļgerta Krodera balvu un ziedu kalnu no kolēģiem šogad saņēmusi Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa.

Sirsnīgā pasākumā Valmierā pasniedz Krodera balvu. FOTO

Kultūra
2016. gada 12. aprīlī 13:31 2016. gada 12. aprīlī 13:31
Valmieras drāmas teātrī 11. marta vakarā pulcējās Latvijas teātra zieds, lai noskaidrotu, kurš šogad pelnījis saņemt izcilā režisora Oļgerta Krodera balvu. Sirsnīgā ceremonijā, klātesot daudzām sabiedrībā zināmām personām, noskaidrots, ka šogad balva pienākas Jaunā Rīgas teātra aktrisei Gunai Zariņai.

Krodera balvu ieguvusī aktrise Guna Zariņa saņēma mākslinieka Aivara Vīlipsona veidotu statueti - metu topošajam Krodera piemineklim, kā arī 711,44 eiro naudas balvu.

Ceremonijas vadītāju lomās iejutās aktieris Arturs Skrastiņš un Vilis Daudziņš, kuriem vadīšana padevās godam. Piekasīgākie šādu pasākumu vērtēšanas eksperti vien aizrāda, ka Skrastiņa daži joki varēja būt gaumīgāki.

Krodera fonda valde šogad balvai bija izvirzījusi desmit nominantus, vērtējot pretendenta izaicinošo dabu un izcilību. Uz balvu pretendēja Dailes teātra trupas vadītāja Indra Laure, Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons, teātra zinātniece Margarita Zieda, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis, Jaunā Rīga teātra aktrise Guna Zariņa, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs, Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis un režisors Viesturs Meikšāns.

Šogad Krodera balva pasniegta trešo reizi. To pasniedz reizi gadā. Balvu iniciējis un pasniedz Krodera fonds, kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī. Līdz šim balvu saņēmušas aktrise Indra Briķe un māksliniece Monika Pormale.

Atšķirībā no "Spēlmaņu nakts", kas fiksē sezonas augstāko kvalitāti, Krodera balvas mērķis ir izcelt situācijas pārvērtēšanu, skatpunkta maiņu, izraušanos no ierastiem, lai arī pareiziem un stabiliem, priekšstatiem.

 

 

Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Ziders

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 44
Pievienot komentāru