Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šobrīd Broņislavs Zeļcermans no amatiem skolā aizgājis. Viņa vietā stājies dēls Aleksandrs.

Atkal zem lupas nonāk privātskola, kurā, iespējams, strādā Latvijai nelojāli skolotāji 33

Sabiedrība
2016. gada 17. aprīlī 19:42 2016. gada 17. aprīlī 19:42
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) varētu rosināt izmaiņas likumos, kas ļautu labāk uzraudzīt Latvijai nelojālos pedagogus un mācību iestādes, šodien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Raidījums vēsta, ka viens no iemesliem šādu likumu grozījumu ierosināšanai ir gadījumi ar privātskolu "Innova" un pedagoģisko centru "Eksperiments", kas jau pirms 4 gadiem bija nonākuši Latvijas drošības institūciju redzeslokā.

Skolu ir dibinājis Broņislavs Zeļcermans un viņa skola savulaik tika raksturota kā vietu, kur Latvijā tiek audzināta "jaunā krievu elite", vēsta raidījums.

Šobrīd Broņislavs Zeļcermans no amatiem skolā aizgājis. Viņa vietā stājies dēls Aleksandrs. Skolas adresē savu biedrību "Perom" reģistrējusi arī Margarita Dragile, kura ir aktīva 9.maija akciju rīkotāja.

Tieši šobrīd skolā notiek pārbaude, kuru veic Izglītības kvalitātes valsts dienests un divu nedēļu laikā sola to pabeigt, jo tā tiek veikta par kādu dienestā saņemtu sūdzību, kur kritizēts skolas darbs. Sūdzības un dienesta atklāti pārkāpumi bijuši arī iepriekš. Vai šoreiz pārkāpumi ir tik smagi, lai akreditāciju atteiktu, dienests nesaka, vēsta raidījums.

"To, ka ar šo skolu viss nav ideāli, droši vien liecina arī tas, ka izglītības programmas tika akreditētas nevis uz sešiem gadiem, kas ir maksimālais termiņš, bet uz diviem gadiem. Un to, ka šai skolai tika sniegti vairāki ekspertu ieteikumi par skolas darbības pilnveidi - tas arī ir skaidrs. Skola strādā atbilstoši Latvijas licencētai izglītības programmai. Visas papildus aktivitātes, kas ir saistītas ar šo skolu ne vienmēr ir mūsu dienesta redzeslokā. Un precīzāk teikt - mēs par to esam dzirdējuši vai zinām, bet tā nav mūsu kompetence un tā ir attiecīgi Drošības policijas kompetence," raidījumam stāstīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas un reģistru departamenta direktora vietnieks Ivans Jānis Mihailovs.

Šadurskis situāciju skolās esot vairākkārt pārrunājis ar Drošības policijas vadību un Izglītības kvalitātes valsts dienestu. Visticamāk būšot jāuzlabo likumi, lai labāk ļautu uzraudzīt skolās notiekošo. Kas tieši tiks mainīts, ministrs pagaidām nestāsta - idejas vēl tikai esot darba procesā.

"Latvijai nelojāls skolotājs, kura mērķis ir mūsu valsts graušana, tajā brīdī, kad inspektors ir klasē, pasniegs visu tieši tā kā vajag. Bet ir instrumenti, lai saprastu, kas ir fasāde un acu aizmālēšana un kas ir reālā situācija skolā. Tāpēc būs vajadzīgi grozījumi," raidījumam atzina ministrs.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no privātskolas "Innova" mājaslapas; Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 35
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 104
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 3
Skatīt visus komentārus