Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Zilā karoga sertifikātu Latvijā šogad saņems 17 peldvietas un divas jahtu ostas.

Zilo karogu šogad varēs pacelt 17 peldvietas un divas jahtu ostas 7

Sabiedrība
2016. gada 25. aprīlī 16:55 2016. gada 25. aprīlī 16:55
Zilā karoga sertifikātu Latvijā šogad saņems 17 peldvietas un divas jahtu ostas, informēja biedrības "Zemes draugi" pārstāve Ieva Gedzuna.

Starptautiskās Zilā karoga žūrija lēma ar Zilo karogu Latvijā apbalvot Engures Abragciema, Daugavpils Stropu ezera, Kuldīgas Mārtiņsalas, Jēkabpils Radžu, Beberliņu, Dienvidrietumu peldvietu un pludmali pie stadiona Liepājā, Limbažu Lielezera, Rīgas Vakarbuļļu, Saulkrastu Centra un Ventspils pilsētas peldvietu, Daugavpils peldvietu "Stropu vilnis", Bulduru, Dzintaru, Majoru, Dubultu un Jaunķemeru peldvietu Jūrmalā.

No jahtu ostām Zilo karogu saņems Liepājas jahtu centrs un Pāvilostas "Marina".

Zilā karoga piešķiršana atbalstīta visām peldvietām un abām jahtu ostām, kurām zilā karoga piešķiršana tika atbalstīta arī nacionālā līmenī.

Zilā karoga pašvaldībās šogad ir plānoti 63 dažādi pasākumi, tostarp apkārtnes sakopšana, dabas izzināšanas pasākumi, kā arī sabiedrības informēšana par vides saglabāšanu.

Pērn Zilais karogs tika uzvilkts 16 peldvietās un trīs jahtu ostās.

Ar Zilo karogu ir apbalvotas vairāk nekā 4000 pludmales un jahtu ostas 48 valstīs visā pasaulē.

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši pazīstams gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

LETA/Foto: Kristaps Spruksts/LETA

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 14
Godinot Latvijas neatkarību, jāslavē arī čekisti un slepkavas 62
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus