Šadurska piedāvātais pedagogu algu modelis bijis izstrādāts jau iepriekš, zina teikt eksministrs Roberts Ķīlis.

Ķīlis: "Izskatās, ka prezentēts pirms 3 gadiem izstrādātais skolotāju algu modelis" 13

Tava izglītība
2016. gada 26. aprīlī 08:15 2016. gada 26. aprīlī 08:15
Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska ("Vienotība") izstrādātajā pedagogu atalgojuma modelī grūti atrast kaut ko jaunu un izskatās, ka prezentēts pirms trīs gadiem radīts modelis, pauda bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Ķīlis norādīja, ka pedagogu algu modeļa veidošana ilgst jau trīs gadus un pirmdien prezentētajā modelī nav nekādu fundamentālu atšķirību no tā, kuru izstrādāja 2012.gadā.

"Pamata problēmas ir nemainīgas - skolu tīkls, skolotāju skaits un skolu pastāvība. Tie ir ļoti smagi jautājumi un, manuprāt, ar šo [pedagogu atalgojuma] modeli vēl nekas nav atrisināts. Tie ir politiski jautājumi un jāskatās, kā to politiski atrisinās. Jāredz, kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iegūs papildu naudu vai kādas darbības veiks naudas iegūšanai. Man ir bailes, ja šis vēl ilgi turpināsies, tad tas viss jau būs sen novecojis, bet, ja sameklēs naudu, tad viss kārtībā," pauda Ķīlis.

Pedagogu atalgojuma modelis paredz tam sekojošas lietas - skolotāju skaita samazināšanos, skolu tīkla optimizāciju, vienošanos, kas notiek ar eksistējošām skolām un līdzekļu atrašanu. "Naudas dabūšana ir tas sāpīgākais - nauda ir, bet to var dabūt tikai, ja samazina skolotāju skaitu, kas faktiski ir visgrūtākais," norādīja Ķīlis.

Viņš arī izteicās, ka algas ir tikai daļa no izglītības sistēmas, svarīgāki ir jautājumi par skolotāju metodēm, mācību saturu un kvalitāti - "Latvijas izglītībā galvenais ir skolēni un nav pārliecības, vai skolotāju algu modelis ir risinājums tajā virzienā".

Jau ziņots, ka pirmdien Šadurskis iepazīstināja ar jauno pedagogu atalgojuma modeli. Tas paredz, ka minimālais pedagogu atalgojums no šā gada 1.septembra palielināsies no 420 eiro līdz 680 eiro jeb par 62% mēnesī.

Modelī paredzēts, ka pedagogiem, kuri strādā 21 darba stundu jeb attiecīgi vienu likmi, algas bāzes likme pieaugs no 420 eiro līdz 640 eiro, bet pedagogiem, kuri strādā 40 darba stundas jeb 1,9 likmes, bāzes finansējums pieaugs no 798 eiro līdz 884 eiro mēnesī.

Savukārt 3.kvalitātes pakāpes pedagogiem, kuri strādā 40 darba stundas,  bāzes likme pieaugs no 859 eiro līdz 1057 eiro mēnesī, bet 4.kvalitātes pakāpes pedagogiem, kuri strādā valsts ģimnāzijā 40 darba stundas un saņem valsts ģimnāziju 10% piemaksu, atalgojuma bāzes likme pieaugs no 1029 eiro līdz 1247 eiro mēnesī..

Atalgojums tiks palielināts arī atbalsta personālam: psihologiem, bibliotekāriem, logopēdiem, karjeras konsultantiem un speciālajiem pedagogiem. Tāpat jaunais atalgojuma modelis paredz darba samaksas palielinājumu skolas administrācijai, direktoram un direktora vietniekam. Tāpat ar jauno atalgojuma modeli tiek risināts arī darba samaksas jautājums bērnudārzu pedagogiem.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 38
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 9
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 39
Skatīt visus komentārus