Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā tika nogādāti februārī, līdz ar to kopumā no ES dienvidvalstīm uz Latviju pārvietoti 23 ārvalstnieki.

Daļa uz Latviju atvesto patvēruma meklētāju vēlas te palikt 24

Ziņas
2016. gada 26. aprīlī 09:37
Daļa uz Latviju pārvietoto patvēruma meklētāju vēlas šeit palikt, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Spriežot par patvēruma meklētāju integrāciju, Melbārde aicināja nelolot ilūzijas, ka tā notiks ļoti ātri, akcentējot, ka daļa cilvēku nāk no ļoti atšķirīgas kultūrvides. "Tajā vienkārši papildus jāiegulda, valdības rīcības plāns to paredz," teica ministre.

Tāpat viņa akcentēja, ka integrācija ir divvirzienu kustība, tāpēc motivācija integrēties ir ļoti būtiska. Ja cilvēks Latvijā ieradies tranzītā, viņš tikai formāli pildīs uzliktos pienākumus, gaidot mirkli, kad varēs aizbraukt, akcentēja ministre.

Melbārde atklāja, ka viņai ir informācija par patvēruma meklētājiem, kas vēlas palikt Latvijā, viņi piedāvātos kursus apgūstot ar lielu entuziasmu.

Vaicāta, vai valsts var šiem cilvēkiem garantēt darbu, Melbārde sacīja, ka garantēt to nevar, bet darba rokas Latvijā ir un būs vajadzīgas, un te atkal esot jautājums par šo cilvēku patiesu motivāciju palikt Latvijā.

Jau vēstīts, ka Latvija apņēmusies divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības (ES) valstīm - Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm, un, kā martā Saeimas Nodarbinātības apakškomisijā norādīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, šajā gadījumā tā varētu būt Turcija.

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā tika nogādāti februārī, līdz ar to kopumā no ES dienvidvalstīm uz Latviju pārvietoti 23 ārvalstnieki.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 42
  • Daugavpilī pusaudze veikusi pašnāvību: nolec no 12. stāva un nositas? 18
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 2