Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Es šobrīd šādu ideju censtos pasniegt savādāk. No pasniegšanas veida sanāca tā, kā ir," teica Ušakovs.

Ušakovam žēl, ka feisbukā ievietotā karikatūra par sprunguli ritenī aizvainojusi cilvēkus. VIDEO 201

Sabiedrība
2016. gada 28. aprīlī 08:40 2016. gada 28. aprīlī 08:40
Man ir žēl, ka atsevišķas personas manis publicēto zīmējumu traktējušas kā mēģinājumu paņirgāties par vēsturi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).

Lai gan Ušakovs uzskata, ka viņam veltītie pārmetumi nav pamatoti, viņš atzīst, ka otrreiz savu domu censtos pasniegt citādāk, neizmantojot no interneta paņemtas bildes. "Pasniegšanas veids diemžēl sanācis tāds kāds ir," viņš norādīja. "Bieži vien manis darītais tiek traktēts. Varbūt esmu stūrgalvīgs, varbūt neesmu vēl pietiekami nobriedis, strādājot politikā, bet es turpināšanu teikt to, ko uzskatu par pareizu," pauda Ušakovs.

Viņš skaidroja, ka ar publicēto attēlu vēlējies norādīt, ka daļa cilvēku, kuri tika izsūtīti un piedzīvoja badu, joprojām dzīvo nabadzībā. "Un pie tā nav vainīga padomju vara. Ar karikatūru es gribēju pateikt, ka mums vajag izbeigt ļaut politiķiem runāt tikai un vienīgi par vēsturi, ar to cenšoties piesegt to, ko viņi nav izdarījuši pa šiem gadiem," pauda Rīgas mērs.

Intervija ar Nilu Ušakovu par skandalozo karikatūru:

Kā vēstīts, Ušakovs pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam braucamrīkam sabojā riteni, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas - tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.


"Vienotības" deputāts Vilnis Ķirsis jau vērsies pie Drošības policijas (DP) priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu, liecina Ķirša publiskotā vēstule sociālajā tīklā "twitter".

Arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) uzskata, ka Rīgas mēram jāatvainojas par sociālos tīklos publicēto karikatūru, kurā mēģināts jokot par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem.

Tikmēr Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V) nosūtījusi vēstuli ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurā aicina izvērtēt Ušakova publicēto viedokli par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem un saukt viņu pie atbildības.

Pats Ušakovs iepriekš norādīja, ka šādu attēlu publicējis, jo uzskata, ka nav pareizi pašreizējās valstī esošajās problēmās meklēt cēloņus vēsturē, kā arī tērēt lielas naudas summas, lai pētītu pagātnes notikumu radītos zaudējumus tā vietā, lai šos līdzekļus ieguldītu pašreizējo problēmu risināšanā.

"Bēdīgi skatīties, ka situācijā, kad Latvijā ir tik daudz problēmu, kā, piemēram veselības vai izglītības nozare, publiskajā telpā joprojām kā attaisnojums mūsu problēmām tiek minēti vēsturiskie notikumi. Un bēdīgi skatīties, kā tiek tērēti resursi kompensāciju aprēķināšanai par pagātni, nevis vīzijas izstrādāšanai, ko mēs darīsim nākotnē. Ar šo bildi gribēju pievērst uzmanību, ka mums ir jāizbeidz lūkoties pagātnē un sen ir laiks pievērsties nākotnei. Un, ja šī bilde ir izraisījusi diskusijas, man par to ir liels prieks," komentēja Rīgas mērs.

LETA/Foto: Edijs Pālens/Facebook/Twitter

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 24
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 40
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Skatīt visus komentārus