Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds ir paziņojis par Opolais koncertiem rudenī Latvijā.

Žagars nav noslēdzis līgumu par operas zāles īri Opolais koncertam 7

Kultūra
2016. gada 2. maijā 13:40 2016. gada 2. maijā 13:40
(Papildināta 16:46 ar Žagara viedokli) Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds nav noslēdzis līgumu par operas zāles īri dziedātājas Kristīnes Opolais koncertam, kaut arī jau izziņojis koncerta norises datumu 4.oktobrī un biļešu tirdzniecības uzsākšanu, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) pārstāve Irbe Treile.

LNOB valde uzskata, ka Žagara izziņotais biļešu tirdzniecības sākums pirms līguma noslēgšanas ir vērtējams kā spiediens uz to.

"LNOB valde izsaka nožēlu par to, ka cilvēki, kas vēlējās pirkt biļetes uz Kristīnes Opolais solo koncertu 4.oktobrī, ir maldināti. Šāda prakse LNOB nav pieņemama," uzsvēra LNOB pārstāve.

LNOB valde apliecina, ka Kristīne Opolais "vienmēr bijusi, ir un būs gaidīta Latvijas Nacionālajā operā", ko pastiprinot fakts, ka LNOB rekomendēja viņu Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanai.

Jau vēstīts, ka fonds ir paziņojis par Opolais koncertiem rudenī Latvijā. Paredzēts, ka Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" koncerts norisināsies 30.septembrī, Latgales vēstniecībā "Gors" - 2.oktobrī, bet Latvijas Nacionālajā operā -  4.oktobrī, iepriekš informēja Žagars.

Žagara fonds: Opera prasīja uzņemties saistības, kas pārsniedz pilnvaras – ceram vienoties par vidusceļu

VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” par telpu īri Kristīnes Opolais koncertam pieprasīja uzņemties saistības, kuras pārsniedz Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstītības fonda pilnvaras, tādēļ ceram vienoties par sadarbības vidusceļu, pastāstīja fonda valdes loceklis Andrejs Žagars.

Pēc Žagara sacītā, pirmdien, 2.maijā, Latvijas Nacionālajai operai un baletam ir nosūtīta fonda vēstule ar skaidrojumu, kāpēc konkrētās prasības fonds nevar īstenot, kā arī fonda parakstīts telpu īres līgums.

“Piešķirot zāli šim koncertam, Opera ne tikai lūdza mums apmaksāt tās pilnu īres maksu atbilstoši publiskajam cenrādim, bet arī pieprasa garantēt Kristīnes Opolais papildu koncertus 2018. gadā, ko mēs fiziski nevaram,” skaidroja Žagars.

Fonds pārstāv Kristīni Opolais tikai šajā konkrētajā koncerttūrē, un tam nav nedz tiesību, nedz kādas citas iespējas noteikt vai norādīt māksliniecei, kur un kad viņai ir jāuzstājas, tādēļ Operai par citiem Opolais koncertiem ir jāvienojas ar mākslinieci atsevišķi.

“Es ceru, ka pašlaik tās ir tikai domstarpības. Esam gatavi pilnībā uzņemties finansiālās saistības par telpu nomu, pat veikt zināmu priekšapmaksu, taču mēs nevaram uzņemties to, kas ir ārpus mūsu pilnvarām. Tāpēc esam nosūtījuši Operai parakstītu sadarbības līgumu, ja Opera to izvēlēsies neparakstīt, tad koncerts Rīgā tik un tā būs, taču citās telpās. Bet tiešām žēl par šādu Operas attieksmi. Nav saprotams, kādēļ no viena mākslinieka prasa vairāk, kā no citiem, ” piebilda Žagars.

Jau vēstīts iepriekš, pēc piecu gadu prombūtnes Latvijā ar īpaši sagatavotu soloprogrammu atgriežas starptautiski pieprasītā operzvaigzne Kristīne Opolais.

Biļetes uz koncertiem Liepājas “Lielajā dzintarā” un Rēzeknes “Gorā” jau ir pieejamas tirdzniecībā. Savukārt par biļešu tirdzniecību uz koncertu Rīgā informācija drīzumā tiks sniegta.

Koncertos Kristīne Opolais muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri itāļu diriģenta Sesto Kvatrīni vadībā. Tajos skanēs ārijas un instrumentālās epizodes no Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Pjetro Maskanji, Kamila Sensānsa, Frančesko Čilea un Alfredo Katalani zināmām un arī mazpazīstamām operām.

Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds dibināts ar mērķi veicināt un attīstīt augstas raudzes kultūras projektus, īpaši izceļot mūzikas un mākslas nozares, piesaistot valsts, mecenātu un Eiropas fondu finansējumu.


BNS / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 13
Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 31
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 99
Skatīt visus komentārus